Spróbuj pomyśleć


Pobierz

Pobierz

Szczęść Boże!

Pasja, czyli historia Męki, Śmierci i Cudownego Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, przeżywana w Roku Świętym Miłosierdzia przynagla chrześcijan wszystkich wyznań do spojrzenia z ufnością na pień drzewa wspólnej wiary. Żadne z rozgałęzień z osobna nie oprze się furii huraganu, a jeśli pozostanie nieodłamane, to tylko dlatego, że reprezentuje sobą tak mało mocy, ile ma cienka gałązka uginająca się pod byle podmuchem i pomimo wiotkości – i tak skazana na uschnięcie, gdy droga od życiodajnych korzeni okaże się za długa, czy zbyt zatruta przez szkodniki.

Korzeń drzewa wiary pozostaje niezmienny. Jest nim nauczanie Jezusa Chrystusa spisane przez Ewangelistów. Jak pisał w ogólnopolskiej 'Niedzieli’ w 2004 r. (Nr14) ks. Józef Kudasiewicz „Łukaszowy opis Pasji Jezusa przepełniony jest delikatnością i czułością do cierpiącego Mistrza. Ukazuje Jego Mękę jako straszną walkę z mocami zła. Z tej walki wyszedł Jezus zwycięsko, ponieważ był z Nim Ojciec.” Właśnie w opisie Drogi Krzyżowej w Ewangelii według św. Łukasza znajdujemy słowa Chrystusa „Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi! Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: „Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły” (Łk 23:28-29). W Roku Świętym Miłosierdzia Słowo Boże głosem papieża Franciszka daje ludziom nadzieję na uniknięcie losu córek jerozolimskich, choć przecież nie bezwarunkowo. Pasja Jezusa Chrystusa będąca 'straszną walką z mocami zła’ to nie „pasjonujące widowisko” a ciche pytanie Zbawiciela skierowane do każdego z nas o to, po której stronie chcemy się znaleźć. Jeśli chcemy być po stronie Umęczonego, to ponieśmy Jego krzyż jak Szymon z Cyreny, wyznajmy swoje winy i prośmy o miłosierdzie jak Dobry Łotr(Święty Dyzma – pierwszy święty chrześcijański, symbol Miłosierdzia Bożego; podniesiony koniec dolnej belki krzyża prawosławnego pokazuje na niebo, dokąd udał się Dobry Łotr – свят. Дисмас – Благоразумный разбойник Рах; wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 26 marca, na ten dzień Konferencja Episkopatu Polski w 2009 r. ustanowiła polskie święto katolickie Ogólnopolski Dzień Modlitw za Więźniów; na 26. marca w 2016 r. przypada Wielka Sobota).

Cudowne Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa rozpoczynamy świętować Mszą Świętą rezurekcyjną i zgodnie z polską tradycją w pierwszy dzień świąt zasiadamy całą rodziną do wielkanocnego śniadania. Czas mamy szczególny, warto więc cieszyć się każdym przejawem tradycji, zachowując w pełnym zdrowiu oznaki życia polskiej kultury. Sukces, jaki odniosło odrodzenie narodowe młodzieży, jak najlepiej rokuje na przyszłość: moralna i biologiczna degeneracja Polaków wymaga sanacji przy udziale wszystkich, ale regeneracja substancji narodowej jest możliwa wyłącznie przez młode pokolenia. W walce z mocami zła młodzież należy wspierać ze wszystkich sił.

Niemałą część młodych ludzi uwiodła i zwiodła antychrześcijańska propaganda opakowana w rozmaite formy kultury, sztuki i pseudonauki. Dla wielu Kościół Powszechny odwołujący się do wiary i nauki stał się mniej atrakcyjny niż obiecujące wolność – wolność od wiary i wolność od nauki – gusła i bajania guru ideologii neopogaństwa, jak konsumeryzm, ekologizm, genderyzm, czy niedoborowy wegetarianizm. Ten ostatni poczynił największe postępy wraz ze wzrostem areału roślin genetycznie modyfikowanych, stał się nową religią pokładającą zaufanie w korzyści zastąpienia produktów pochodzenia zwierzęcego w bezpośrednio spożywaną soję i kukurydzę. Dowody na niezwykle silne oddziaływanie fitoestrogenów zawartych w soi już na dziecko w łonie matki, wady rozwojowe i zakłócenie równowagi hormonalnej prowadzące do zaburzenia funkcjonowania organizmu u obu płci, nie doprowadziły do opamiętania entuzjastów soi, bo przecież wegetarianizm to nowa religia.

Podobnie z pozarozumowych pobudek odrzucany jest przez konsumentów fakt zaliczenia przez Międzynarodową Agencję badań nad Rakiem (20. marca 2015r.) herbicydu glifosat (glyphosat) oraz insektycydów malation (malathion) i diazinon do czynników prawdopodobnie rakotwórczych dla człowieka, a więc do grupy 2A. Siła dowodów na rakotwórczość glifosatu nie ustępuje tej, która spowodowała zaliczenie do grupy 2A, takich kacerogenów jak akryloamid, benzo(a)piren, epichlorohydryna, formaldehyd, polichlorowane bifenyle (PCB), ściśle normowanych na śladowych poziomach w wodzie do spożycia przez ludzi i w ogóle w żywności. Glifosat to podstawowy herbicyd przy uprawie genetycznie do niego dostosowanej soi i kukurydzy Roundup Ready. Spływając z pól, zanieczyszcza zasoby wodne.

Z walki z mocami zła 'wyszedł Jezus zwycięsko, ponieważ był z Nim Ojciec’. Nie inaczej będzie z nami – uczniami Chrystusa,

Słuchaczom Radia Maryja i Państwa bliskim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzy dr Zbigniew Hałat, lekarz medycyny specjalista epidemiolog.

Z Panem Bogiem

  • Artykuł 7
drukuj