Watykan. Papież Franciszek odwiedzi Birmę i Bangladesz

Papież Franciszek odwiedzi Birmę i Bangladesz w dniach od 27 listopada do 2 grudnia – ogłosił Watykan. Rzecznik Watykanu Greg Burke wyjaśnił, że papież przyjął zaproszenie od głów tych państw i miejscowych księży biskupów.

Jak zapowiedział rzecznik Watykanu, Franciszek złoży najpierw wizytę w Birmie i będzie tam przebywał od 27 do 30 listopada. Odwiedzi dawną stolicę, Rangun, i nową – w mieście Naypyidaw.

Od 30 listopada do 2 grudnia papież przebywać będzie w stolicy Bangladeszu – Dhace.

Program tej podróży papieża zostanie ogłoszony później.

Wcześniej, od 6 do 11 września, Franciszek będzie w Kolumbii. Natomiast w styczniu przyszłego roku uda się do Chile i Peru.

Do tej pory na trasie podróży Franciszka i w programie następnych nie ma jego ojczystej Argentyny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl