Papież w Castel Gandolfo

Dziś Papież Franciszek odwiedzi Castel Gandolfo. Nie będzie to rozpoczęcie wakacyjnego pobytu w letniej siedzibie, ale jedynie kilkugodzinna wizyta.

W programie znajdzie się spotkanie z przedstawicielami miejscowych władz kościelnych i samorządowych oraz administracją Willi Papieskich, a także południowa modlitwa Anioł Pański odmówiona z balkonu pałacu apostolskiego. Wizytę zakończy obiad we wspólnocie jezuitów pracujących w Watykańskim Obserwatorium Astronomicznym, które ma historyczną siedzibę właśnie w Castel Gandolfo.

„Spodziewamy się ponad 20 tys. osób. Będzie to dla nas ważne wydarzenie. Z całej diecezji Albano przyjadą m.in. młodzi, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie z Papieżem będzie dla nich przedsmakiem tego, co się wydarzy w Rio de Janeiro – mówi proboszcz parafii w Castel Gandolfo, na terenie której leży letnia rezydencja papieży, ks. Pietro Diletti.

– Przygotowujemy się na spotkanie z Franciszkiem przede wszystkim przez modlitwę. Jego obecność w Castel Gandolfo jest dla nas wielkim darem. Szczególnie uderza jego ogromna prostota. W świecie, w którym coraz trudniej o prawdziwe relacje międzyludzkie, w którym dominuje to, co wirtualne, ciepło Papieża, jego otwartość i bliskość są czymś, co wyjątkowo przemawia do naszych serc – zaznaczył ks. Pietro Diletti.

 

Radio Watykańskie/ RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl