fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Watykan dementuje doniesienia mediów o stanie zdrowia papieża Benedykta XVI

Stan zdrowia papieża Benedykta XVI nie budzi szczególnego zaniepokojenia. Taką informację przekazało Biuro Prasowe Watykanu. Jest to odpowiedź na medialne doniesienia.

 

 

W czerwcu 93–letni Benedykt XVI udał się do Niemiec, aby po raz ostatni spotkać się ze swoim bratem księdzem Georgiem Ratzingerem, który zmarł pierwszego lipca. Według mediów po powrocie do Watykanu stan zdrowia Benedykta XVI miał się pogorszyć. Informował o tym biograf papieża seniora, Peter Seewald.

Biuro Prasowe Watykanu powołując się na informacje przekazane przez osobistego sekretarza Benedykta XVI, księdza arcybiskupa Georga Gänsweina oświadczyło, że papież senior wychodzi z „ostrej fazy bolesnej choroby”, która jednak „nie jest ciężka”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl