Ostatni Anioł Pański z Ojcem św. Benedyktem XVI

Dziś Ojciec św. Benedykt XVI po raz ostatni spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. W środę odbędzie się również ostatnia Audiencja Generalna w której uczestniczyć będzie Papież.

Od czasu ogłoszenia decyzji Ojca św. o ustąpieniu ze Stolicy Piotrowej wierni w Polsce i na całym świecie trwają na modlitwie dziękczynnej za posługę Papieża.

Ksiądz biskup świdnicki, Ignacy Dec ogłosił dzisiejszą niedzielę dniem szczególnej modlitwy dziękczynnej za kończący się pontyfikat Papieża Benedykta XVI.

 – Dziękujmy Bogu za dar posługi Piotrowej Ojca św., za Jego nauczanie, za Jego troskę o Kościół na całym świecie, a zwłaszcza za Jego miłość wobec nas, rodaków Jana Pawła II – przypomina biskup świdnicki.

Do ufnej i głębokiej modlitwy dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI zachęca wiernych także ks. abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski będzie przewodniczył 27 lutego w Bazylice jasnogórskiej o godz. 20. Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat Ojca św.

Ks. abp Wacław Depo, wspomina prośbę Papieża o modlitwę Kościoła polskiego w Jego intencji na Jasnej Górze.

My tę prośbę przedłużamy, zapraszając zarówno kapłanów jak  i osoby życia konsekrowanego, w tym całą wspólnotę ojców i barci Paulinów na czele z generałem i przeorem, jak również Lud Wierny, aby przybył na Jasną Górę w przeddzień zakończenia pontyfikatu Ojca św. Benedykta XVI.  Tego dnia tj. 27 lutego o godz. 20. sprawowana będzie Msza św., następnie w jedności z wszystkimi radiosłuchaczami i widzami TV Trwam uczestniczyć będziemy w Apelu Jasnogórskim. Jest to bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy jesteśmy po tak bolesnym doświadczeniu.  Od 9 grudnia mamy nie tylko prawo, ale i zobowiązanie modlić się w intencjach następców św. Piotra – mówił ks. abp. Wacław Depo.   

RIRM

drukuj