Warszawa: w sobotę Droga Krzyżowa za prześladowanych chrześcijan

1 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa ofiarowana w intencji prześladowanych na całym świecie chrześcijan. Poprzedzi ją Msza św. w intencji prześladowanych za wiarę.

Uczestnicy tej szczególnej modlitwy wyruszą o godz. 14.00 spod kościoła św. Klemensa na Woli przy ulicy Karolkowej 49, a dotrą do grobu bł. męczennika ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu przy kościele św. Stanisława Kostki przy ulicy Hozjusza 2.

Przed Drogą Krzyżową o godz. 12.30 w kościele św. Klemensa sprawowana będzie Msza święta w intencji wszystkich prześladowanych za chrześcijańską wiarę.

Organizatorami Drogi Krzyżowej są Instytut Ordo Caritatis, Chrześcijański Kongres Społeczny, Fundacja Christiania, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Fundacja Świętego Benedykta, Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Warszawskiej.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tej szczególnej modlitwie ofiarowanej za wszystkich cierpiących ze względu na Chrystusa i jednoczesnego dania świadectwa umiłowania Jego Krzyża.

Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl