Pierwszy Zlot Organizacji Proobronnych w Warszawie

W Warszawie rozpoczął się pierwszy Zlot Organizacji Proobronnych. Spotkaniu przyświeca hasło „Tobie Ojczyzno”. Do stolicy przyjechali, m.in. członkowie organizacji proobronnych, harcerze i grupy rekonstrukcyjne. Na Placu Piłsudzkiego oddano hołd ofiarom II Wojny Światowej.

Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa, która zwróciła się do zgromadzonych stwierdziła, że czuje się kontynuatorką powojennej idei edukacyjnej swojego ojca.

– Młodzież była jego wielką pasją. Dlatego, w okresie powojennym, był, m.in. inicjatorem powstania i pierwszym prezesem Polskiej Macierzy Szkolnej Wielkiej Brytanii, która nawiązywała do wielkiej tradycji i edukacji Polaków w czasach zaborowych. Pragnę zapewnić, że macie moje pełne poparcie dla waszych przyszłych działań. Jestem pewna, że gen. Władysław Anders byłby z Was dzisiaj dumny – powiedziała Anna Maria Anders.

Osoby, które przybyły na zlot, biorą udział w pikniku historyczno-patriotycznym. Jest to okazja do nauki strzelania, czy obejrzenia pokazów grup rekonstrukcyjnych.

Organizatorami zlotu jest Federacja Organizacji Proobronnych, MON i Akademia Oborny Narodowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl