Anioł Pański z Ojcem Świętym Benedyktem XVI

Po polsku:

Serdeczne pozdrowienie kieruję do pielgrzymów z Polski, szczególnie do młodych, którzy przygotowują się do światowego spotkania w Madrycie. Pozwólcie, że dziś, w niedzielę Męki Pańskiej, powtórzę słowa z przesłania na ten dzień: Krzyż „jest Bożym „tak” dla człowieka, najwyższym wyrazem miłości i źródłem, z którego wypływa życie wieczne.(…)Mogę zatem jedynie ponaglić Was, byście przyjęli Krzyż Jezusa, znak Bożej miłości, jako źródło nowego życia”. Niech Bóg wam błogosławi!

Po francusku:

Z radością witam pielgrzymów francuskojęzycznych. Idąc za Jezusem, ku Jego Męce i Zmartwychwstaniu, przyjmijmy Jego naukę w sercu naszego życia.

Niech Jego światło oświetla nasze osądy i wybory! Drodzy młodzi, zapuśćcie korzenie w Chrystusie, bądźcie mocni w wierze! W ten sposób będziecie radosnymi i niestrudzonymi świadkami nieskończonej miłości Boga dla nas dzisiaj. Niech Maryja Panna towarzyszy nam w tej drodze wstępowania ku Wielkanocy.

Po angielsku:

Witam wszystkich pielgrzymów i turystów języka angielskiego obecnych w tę niedzielę Palmową w Rzymie, kiedy to cały Kościół śpiewa: „Hosanna” Synowi Dawidowemu, wspominając uroczysty wjazd naszego Pana do Jerozolimy w dniach poprzedzających Jego mękę i śmierć. W szczególny sposób pozdrawiam wszystkich młodych ludzi tu obecnych i oczekuję Was na Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie tego lata wraz z wieloma tysiącami innych /młodych/ z całego świata.

Po niemiecku:

Z serca pozdrawiam pielgrzymów i turystów j. niemieckiego. W liturgii Niedzieli Palmowej po radosnym śpiewie „Hosanna” w czasie wjazdu do Jerozolimy niedługo potem następuje wołanie: Ukrzyżuj Go! Te obydwa zachowania występują obok siebie i pokazują jak niestałe może być ludzkie serce. Prośmy Pana w tym Wielkim Tygodniu, aby On nas w wierności do Niego zachował. Nadto, aby nas obdarował łaską, która płynie z Jego śmierci i Zmartwychwstania. Wszystkim życzę błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

Po hiszpańsku:

Pozdrawiam z całego serca pielgrzymów języka hiszpańskiego i zachęcam do towarzyszenia Męce Króla Chwały, aby w pełni przeżyć znaczenie tych uroczystości, jakie w sobie zawierają. W szczególny sposób zwracam się do Was młodzieży, abyście mi towarzyszyli w tym Światowym Dniu Młodych w Madrycie, który będzie miał miejsce w sierpniu pod wezwaniem „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie i mocni we wierze”. Dzisiaj myślę także o Kolumbii, która będzie przeżywała Dzień Modlitwy za ofiary przemocy. Łącze się z nimi duchowo w tym ważnym wydarzeniu i proszę serdecznie wszystkich Kolumbijczyków do udziału w tym Dniu. I proszę Boga za wszystkimi, którzy kochają swoją ojczyznę, aby została ona wyzwolona z przemocy. Ponawiam mój gorący apel do nawrócenia, pokuty i do pojednania. Nigdy więcej wojny w Kolumbii, niech króluje w niej POKÓJ.

Po portugalsku:Moje przyjacielskie pozdrowienie dla młodzieży i wszystkich pielgrzymów j. portugalskiego wraz z życzeniem bogatego w duchowe owoce Wielkiego Tygodnia. Bądźcie zjednoczeni z Dziewicą Maryją, aby uczyć się od Niej słuchania Boga w wewnętrznym milczeniu i zachęcam wszystkich, aby z sercem czystym poszli za Jezusem wiarą pełną miłości na drodze ku Kalwarii, która wiedzie do radości zmartwychwstania. Do zobaczenia w Madrycie, jeżeli tylko Bóg tak zechce.

Tłumaczenie Radio Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl