fot. Youtube

W Szczecinie pojawiły się napisy nawołujące do fizycznej likwidacji kapłanów Kościoła katolickiego

W Szczecinie pojawiły się napisy nawołujące do fizycznej likwidacji księży Kościoła katolickiego. Obraźliwe i wzywające do zabójstwa hasła znalazły się m.in. na słupach reklamowych w parku niedaleko kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nieznani sprawcy napisali m.in. „Biskup największym trofeum łowieckim” oraz „Księża są jak stonka. Tępmy ich”.

Te akty wandalizmu i chuligaństwa wywołały oburzenie m.in. szczecińskiego radnego z klubu PiS, Dariusza Mateckiego.

Polityk zwrócił uwagę, że w Polsce coraz częściej dochodzi do nawoływania do nienawiści wobec katolików.

– Dzisiaj nikt nie może już powiedzieć, że nie ma w Polsce prześladowania Kościoła katolickiego i wiernych, bo tego typu sytuacje się ciągle powtarzają. Osoby ze środowisk LGBT, które najczęściej obrażają katolików na swoich manifestacjach, same mówią, że są ofiarami prześladowań, a tak naprawdę dzisiaj te osoby są znacznie rzadziej szykanowane niż wyznawcy Kościoła katolickiego. My w Szczecinie chcemy z tym walczyć prawnie – powiedział Dariusz Matecki.

Szczeciński radny PiS złożył już zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Polityk liczy na szybką reakcję organów ścigania i schwytanie sprawców.

Aktów wandalizmu i przemocy w Szczecinie ostatnio jest coraz więcej. W jednym z kościołów trzy osoby weszły do środka i pobiły księdza prałata.

W innym regularnie pojawiają się obraźliwe wpisy. W centrum miasta połamano krzyż.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl