Sztafeta ku czci Jana Pawła II

Z Wadowic wyrusza dziś sztafeta rowerowa związana z kolejnym Dniem Papieskim, który w tym roku obchodzony jest już w najbliższą niedzielę.

Celem 24 rowerzystów jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku. Sztafetę poprzedzi Msza Św. sprawowana w wadowickiej parafii Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 08.00.

– Po Mszy św. ruszamy w drogę i będziemy wieczorem na Jasnej Górze na Apelu Jasnogórskim. Następnego dnia rano wyjeżdżamy do Bydgoszczy, z tego miasta dojeżdżamy do Katedry, tam nastąpi powitanie. Odmówione zostanie także nabożeństwo ku czci Jana Pawła II, i tam mamy kolejny nocleg. W niedzielę rano o godzinie 7.00 jest Msza św. i z Bydgoszczy wyjeżdżamy do Gdańska na Żabiankę, gdzie będzie krótkie nabożeństwo do Jana Pawła II i rozwiązanie sztafety – powiedział ks. Tomasz Koszałka, wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Wadowicach.

Uczestnicy rowerowej pielgrzymki podczas podróży w sposób szczególny będą modlić się za rodzinę, wypełniając w ten sposób przesłanie bł. Jana Pawła II.

– To jest papież rodziny i generalnie to całe przesłanie, które  Ojciec Święty w kontekście rodziny podejmował tym bardziej, że ja jestem z takiego domu gdzie nas rodzice dość sporo wychowywali bo 15 dzieci bez bliźniaków. Więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni Janowi Pawłowi II, z którym dane nam było się spotykać nawet kilkakrotnie. To jest taka wdzięczność jego osobie za to, że po prostu był i że czuwa nad nami. Jest to niecodzienny w sumie wyjazd. Pomysł rzeczywiście bardzo oryginalny, mając nadzieję na to, że w następnych latach może z różnych innych miejsc w Polsce będą chcieli ludzie podjąć tą aktywność sportową, którą Jan Paweł II bardzo promował a w której też Pan Bóg jest obecny – dodał ks. Tomasz Koszałka

Wypowiedź ks. Tomasza Koszałki

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj