Druga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

Dziś mijają dwa lata od ogłoszenia Ojca św. Jana Pawła II błogosławionym. Z tej okazji w południe ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Papieża Polaka w Sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie. 

Podczas Eucharystii ks. kard. Stanisław Dziwisz dokona aktu poświęcenia Ołtarza eucharystycznego w Kościele Relikwii, w którym obecnie odprawiane są Msze św. sprawowane w Sanktuarium. Po zaplanowanym na 23 czerwca br. poświęceniu górnej części świątyni, uroczyste Msze św. zostaną przeniesione do głównego kościoła Sanktuarium bł. Jana Pawła II.  PROGRAM  

Uroczysty koncert w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II rozpocznie się o godz. 19.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego (ul. Zwierzyniecka 1). Tego wieczoru wystąpi Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. ZOBACZ PLAKAT

„Kraków wraca i chce być wierny Ojcu św.” – powiedział ks. prof. Jan Machniak, dyrektor Katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego. Dodał, że ta druga rocznica jest wezwaniem aby powrócić do korzeni pontyfikatu i doświadczenia Karola Wojtyły.  Ks. prof. akcentuje, że beatyfikacja przed dwoma laty była pieczęcią kościoła na wielkim nauczaniu naszego Wielkiego Rodaka.

– Kościół stara się być wierny temu nauczaniu. To jest przede wszystkim nauczanie Ojca św. dotyczące Chrystusa odkupiciela człowieka. Mówi o tym pierwsza encyklika Ojca św. zaraz na początku pontyfikatu – przypomnienie o tym, że Chrystus jest treścią naszego życia. On rozwiązuje nasze problemy, do niego mamy się zwracać wtedy kiedy widzimy problemy społeczne i moralne współczesnego świata. Jan Paweł II z wielką odwaga nam o tym przypominał – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Z kolei już 5 maja w niedzielę o godz. 12.30 z okazji kolejnej rocznicy beatyfikacji, ale także 30. rocznicy pobytu Ojca Św. w Krakowie pod hasłem „Pokój tobie, Ojczyzno Moja”, odbędzie się oratorium papieskie pt. ,,Pielgrzym krakowski”.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl