Msza św. przy grobie Jana Pawła II w 12. rocznicę jego śmierci

W przypadającą w niedzielę 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II Mszę św. przy jego grobie w bazylice watykańskiej odprawił ksiądz kardynał Stanisław Ryłko. Na Mszę św. przybyli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Rzymu, Watykanu oraz polscy pielgrzymi.

Wśród obecnych był współpracownik trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka – ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski, który jest obecnie Papieskim Jałmużnikiem. W ostatnich latach pontyfikatu Jana Pawła II był jego ceremoniarzem.

Do kaplicy świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej przybyli także przebywający w dniu rocznicy w Rzymie wierni z Polski.

W kazaniu ksiądz kardynał Ryłko, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich powiedział, że grób polskiego papieża jest jednym z najbardziej „omodlonych” miejsc w bazylice Świętego Piotra. Podkreślał, że każdego dnia wierni przynoszą tam swoje cierpienia i smutki.

Ksiądz kardynał Ryłko, który jest teraz archiprezbitrem rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej, jako jeden z najbliższych przyjaciół Jana Pawła II był przy nim w chwili jego śmierci wieczorem 2 kwietnia 2005 roku.

Od niedzielnego poranka hołd przy grobie papieża oddają i modlą się wierni z całego świata.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl