Totalizator Sportowy monopolistą na rynku gier o niskich wygranych

Totalizator Sportowy będzie monopolistą na rynku gier o niskich wygranych. Premier Beata Szydło podpisała rozporządzenie w tej sprawie. Wczoraj weszła także w życie nowela ustawy hazardowej, która wprowadza silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach.

Do tej pory obowiązywały przepisy przyjęte po wybuchu tzw. afery hazardowej.

Teraz kasyna będą miały prawo prowadzić gry na automatach. Inne maszyny będą jednak objęte monopolem państwa.

Minister Beata Kempa, szef kancelarii Premiera, która zasiadała w sejmowej komisji śledczej ds. zbadania afery hazardowej, podkreśliła, że ustawa porządkuje strefę hazardu w Polsce.

– W tej materii był też duży obszar z szarej strefy, a w końcu też i gry w internecie na zagranicznych serwerach, gdzie inne państwa czerpały z tego podatki. To bardzo duży obszar niezagospodarowany. To bardzo ważna ustawa z punktu widzenia próby uporządkowania tej sfery w państwie. Staje się faktem. Monopol państwa w tym zakresie jest jak najbardziej wskazany – powiedziała minister Beata Kempa.

Skarb Państwa z powodu działalności mafii hazardowej tracił do tej pory rocznie kwotę nie mniejszą niż 552 mln zł.

Dzięki nowelizacji, resort finansów spodziewa się docelowo wpływów do budżetu w wysokości ok. 1,5 mld zł rocznie.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl