Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII w listopadzie lub kwietniu

Obecnie rozważanymi datami kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII są: 24 listopada br. lub 27 kwietnia 2014 r. – powiedział w poniedziałek cytowany przez agencję EFE papież Franciszek w drodze powrotnej ze Światowych Dni Młodzieży. 

Papież poinformował o tym podczas półtoragodzinnej rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu, którym wracał z Rio de Janeiro do Rzymu.

Franciszek powiedział, że kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII nie odbędzie się, jak zakładano wcześniej, 8 grudnia br., gdyż warunki drogowe zimą mogłyby utrudnić przyjazd polskich wiernych do Watykanu autokarami – pisze EFE. „Zwykli ludzie przyjeżdżają do Rzymu autokarami” – powiedział Papież.

Wyjaśnił, że obecnie rozważane są dwie daty: 24 listopada br., gdy przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, lub 27 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Papież Franciszek powrócił w poniedziałek przed południem do Rzymu z Rio de Janeiro, gdzie przez tydzień uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży. Brazylia była celem pierwszej zagranicznej podróży pontyfikatu papieża Franciszka, który w ciągu minionego tygodnia spotykał się nie tylko z młodymi ludźmi, ale także z mieszkańcami faweli, byłymi narkomanami i więźniami.

PAP/RIRM 

drukuj