X Diecezjalny Marsz Trzeźwości pod Tarnowem

3 sierpnia odbędzie się jubileuszowy – X Diecezjalny Marsz Trzeźwości, który przejdzie między Tarnowem a Skrzyszowem. Hasłem tegorocznego marszu jest „Rodzina szkołą trzeźwości. Ojciec świadek wiary i trzeźwości”.

Organizując marsz jego inicjatorzy chcą powiedzieć, że pięknie jest żyć bez alkoholu.

– Miesiąc sierpień to szczególny czas zwrócenia uwagi na tych którzy zmagają się z nałogiem oraz z problemami jakim są wszelkiego rodzaju uzależnienia – zaznacza Kazimierz Wróblewski, wolontariusz pomagający w organizacji marszu.

Marsz wyruszy po Mszy św. sprawowanej o godz. 16.30 w parafii pw. bł. Karoliny w Tarnowie. Zakończy się w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skrzyszowie o godz. 19.30 nabożeństwem ekspiacyjnym i Apelem Jasnogórskim.

Ten marsz jest modlitewną pielgrzymką, która pobudza do refleksji. W trakcie marszu ludzie się przyłączają. Jest to pewna forma ekspiacji, gdyż człowiek w deszczu, podczas burzy, w upale idzie te 6,5 kilometra w modlitwie. Po dojściu do celu odmawiamy modlitwę różańcową, sprawowana jest Droga Krzyżowa. Kilka osób złoży świadectwo. One bardzo często głęboko poruszają każdego człowieka – akcentuje Kazimierz Wróblewski.

Marsz organizuje Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęli J.E. ks. bp dr Andrzej Jeż, Starosta Tarnowski oraz Wójt Gminy Skrzyszów.

RIRM

drukuj