fot. PAP/EPA

Specjalne pociągi na kanonizację Jana Pawła II

Już za ponad cztery miesiące wierni z całego świata, w tym także z wielu zakątków Polski, będą przybywać do Rzymu na uroczystości kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Z Polski wyruszą też specjalne pociągi z przedziałami sypialnymi i kuszetkowymi. Ich wyjazd przewidziany jest na 26 kwietnia z Bydgoszczy, Warszawy, Nowego Sącza, Bochni i Krakowa. Zapisy potrwają do końca stycznia.

Zainteresowanie jest bardzo duże. Jeżeli okaże się, że pięć pociągów to za mało wówczas zostanie przygotowany szósty a nawet i siódmy – zapewnia senator Stanisław Kogut, organizator pielgrzymki. Dodaje, że rozkład jazdy będzie ustalany w lutym.

–  Z naszych wyliczeń wynika, że będzie 5 pociągów, a w nich ok. 3,5 – 4 tys. pielgrzymów. Rozkład jazdy będzie ustalany w lutym. Na dziś wiadomo już, że pociągi wyjadą 26, tj. w sobotę. Chcemy, żeby na Roma san Pietro dotarły  do godziny czwartej. Z Roma san Pietro jest 10 min. od Placu św. Piotra. Szczegóły jeszcze ustalamy. Powrót będzie wyglądał prawdopodobnie tak, jak podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, czyli z Roma Ostiense – informuje polityk.

Pielgrzymom w pociągach zostanie zapewniona również pomoc medyczna. Poza tym będzie możliwość kupienia ciepłego posiłku.

RIRM

 

drukuj