[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Święty Jan Paweł II przypominał, iż mężczyzna i kobieta są powołani do tego, by być ojcem i matką

Święty Jan Paweł II w swoich katechezach zatytułowanych „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” ukazał piękno miłości cielesnej między mężczyzną a kobietą, ukazał sens ludzkiej seksualności, jej otwarcia na tajemnicę życia i jego przekazywania w małżeństwie. Papież przypominał, iż mężczyzna i kobieta są powołani do tego, by być ojcem i matką. To właśnie ten Papież, który z całą mocą głosił piękno bycia mężczyzną-ojcem i kobietą-matką, został bezpardonowo zaatakowany i posądzony o to, że popierał pedofilię w Kościele, iż pobłażał księżom pedofilom – mówił ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Ks. prof. Jan Machniak odniósł się do liturgicznego wspomnienia świętego Jana Pawła II, które obchodziliśmy 22 października. [czytaj więcej]

– W czasie tego liturgicznego czasu wspominaliśmy największego z rodu Polaków, ale w mediach ciągle pojawiają się artykuły i wypowiedzi, które próbują podważyć wielkość św. Jana Pawła II. W Polsce i na świecie istnieją ośrodki, którym zależy na tym, aby zdeprecjonować osobę świętego Papieża Polaka i jego wkład w przemianę świata. Ataki na św. Jana Pawła II mają na celu podważenie autorytetu moralnego Ojca Świętego – mówił felietonista.

Pierwsza próba ataku na św. Jana Pawła II starała się uderzyć w autorytet moralny Papieża.

– Ojciec Święty nigdy nie wstydził się swojej przeszłości i nie odcinał się od swoich przyjaciół, kolegów czy koleżanek z czasów gimnazjum, studiów, okupacji. Kiedy przyszedł czas dokonywania rachunków i rozliczeń, Jan Paweł II zawsze przyznawał się do swoich przyjaciół, przyjmował ich w Watykanie. Gdy okazało się, iż nie da się podważyć autorytetu moralnego św. Jana Pawła II, przypisując mu miłosne przygody z czasów młodości, to przyszedł czas na jeszcze mocniejsze oskarżenie – przypomniał gość Radia Maryja.

Przeciwnicy Ojca Świętego do dzisiaj próbują kłamliwie oskarżać go o tuszowanie pedofilii. [więcej

– Pedofilia to straszny grzech wykorzystywania niepełnoletnich do celów seksualnych. Kościół zawsze bronił w tej dziedzinie zdrowej chrześcijańskiej moralności, przypominając, że to Bóg obdarzył nas siłą życia, zdolnością przekazywania go. Święty Jan Paweł II w swoich katechezach zatytułowanych „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” ukazał piękno miłości cielesnej między mężczyzną a kobietą, ukazał sens ludzkiej seksualności, jej otwarcia na tajemnicę życia i jego przekazywania w małżeństwie. Papież przypominał, iż mężczyzna i kobieta są powołani do tego, by być ojcem i matką. To właśnie ten Papież, który z całą mocą głosił piękno bycia mężczyzną-ojcem i kobietą-matką, został bezpardonowo zaatakowany i posądzony o to, że popierał pedofilię w Kościele, iż pobłażał księżom pedofilom – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

W atak na Ojca Świętego Jana Pawła II zaangażowane są także niektóre media.

– Chodzi o media liberalne, z natury atakujące Ojca Świętego, który pozostał nam na nasze trudne czasy. Niestety także w czasopismach, które kiedyś nosiły nazwę katolickich, również pojawiają się oskarżenia, pomówienia. Ci, którzy pamiętają czasy Jana Pawła II oraz jego pielgrzymki, chcą protestować, ale w mediach idzie wielka fala obalania autorytetu świętego Papieża. Autorzy filmów, książek, którzy nie pamiętają jego czasów, a także komunistycznego okresu prześladowania zwykłego człowieka, są tymi, którzy dzisiaj atakują Ojca Świętego. Wtórują im ci, którzy próbują nazywać się przyjaciółmi świętego Jana Pawła II – oznajmił felietonista.

Cały felieton ks. prof. Jana Machniaka z cyklu „Myśląc Ojczyzna” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl