„Dar i Tajemnica” – koncert poświęcony pontyfikatowi Jana Pawła II

We wtorek, 4 listopada, o godz. 18.30, w kościele św. Rodziny na Zaciszu, Warszawa-Targówek, w dniu imienin Karola Wojtyły odbędzie się koncert słowno-muzyczny „Dar i Tajemnica”.

„Dar i Tajemnica” to koncert poświęcony pontyfikatowi Jana Pawła II. Darem jest poezja, wiersze Karola Wojtyły i część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy” oraz niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei”. Tajemnicą jest to, czego nie da się do końca nazwać: wiara każdego, obecność Boga w nas. Słowo i muzyka, dopełniając się wzajemnie, mają nas zbliżyć do tej Tajemnicy.

Podczas koncertu usłyszymy recytację Jerzego Zelnika, grę na skrzypcach Natalii Kozub, a na organach zagra Robert Grudzień.

Cały świat, a wraz z nim Polska przeżywała w roku 2013 wyjątkowy jubileusz 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

Dnia 16 października 1978 r., po raz pierwszy w dziejach chrześcijaństwa Polak został wybrany na stolicę biskupią św. Piotra w Rzymie.

Cała Polska oraz wszyscy ludzie dobrej woli doceniający wkład Ojca Świętego w proces przemian dokonujących się na świecie a zwłaszcza w procesie transformacji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, pamiętają poprzez organizacje wielu imprez jako radosne dziękczynienie Bogu za dar papieża – Polaka.

RIRM

drukuj