Noc świętych

Młodzież z archidiecezji łódzkiej jak co roku organizuje noc świętych. To wieczór wypełniony śpiewem, tańcem, światłem, refleksją i modlitwą. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w przeddzień Wszystkich Świętych, a przyświecać mu będzie hasło: „Świętymi Bądźcie”.

Noc Świętych to doskonała alternatywa do organizowanego tego wieczoru balu Halloween. To propozycja refleksji nad światłem i nadzieją, zamiast ciemności pełnej strachu i duchów. Spotkanie ma przede wszystkim uświadomić, że Halloween nie ma nic wspólnego z naszą kulturą, ani tym bardziej z chrześcijańskim przeżywaniem tej uroczystości.

To praktyki zupełnie obce naszej tradycji. Nawet traktowane jako zabawa, mogą być niebezpieczne, bo spłycają śmierć, a to paradoksalnie pogłębia strach przed nią. A przecież święci uwierzyli, że śmierci nie należy się bać; że nie jest ona końcem, a początkiem życia.

Chcemy by dzień Wszystkich Świętych nie był tylko dniem, w którym zapalamy znicze na grobach bliskich, ale by stał się zaproszeniem do modlitwy w duchowej łączności z tymi, którzy dostąpili chwały nieba – zwrócił uwagę ks. Przemysław Góra, duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. To również dobra okazja ku temu, aby zastanowić się nad własną świętością – dodał ks. Góra.

Pierwszy dzień listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych zaprasza nas do refleksji nad własną świętością. Nad tym, czy ja i ty jesteśmy święci? Gdzie jesteśmy na drodze wiary? Dlatego już po raz czwarty gromadzimy się w naszej archikatedrze, aby przez wstawiennictwo świętych modlić się o naszą własna świętość – powiedział ks. Przemysław Góra.

Noc Świętych, jak co roku, organizowana jest 31 października. W programie tego modlitewnego czuwania znajdzie się, m.in. prezentacja filmu pod tytułem:”Jeden dzień z życia człowieka młodego”, procesja relikwii przy śpiewie, świętość dzisiaj – czyli słowo przygotowane przez wspólnotę Chemin Neuf oraz świadectwo o świętości Alka Bety, mistrza Polski w judo. Podczas spotkania obecne będą m.in. relikwie: św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny, św. Maksymiliana Maria Kolbe, bł. Rafała Chylińskiego oraz św. siostry Urszuli Ledóchowskiej.

 

 

TV Trwam News

drukuj