fot. PAP/Darek Delmanowicz

Trwa policyjna akcja „Znicz”

Na polskich drogach trwa policyjna akcja „Znicz”. Pierwszego dnia jej trwania doszło do 75 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 92 zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali też 150 nietrzeźwych kierowców.

Okres Wszystkich Świętych to czas wzmożonych podróży na groby naszych bliskich. Stąd specjalny apel Policji.

– My wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących, zachęcamy do tego, żeby po pierwsze – jechali przepisowo, po drugie – kierowali się zasadą ograniczonego zaufania i zwracali szczególną ostrożność na to, co dzieje się wokół drogi – mówił asp. sztab. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Podczas kontroli, funkcjonariusze Policji będą skrupulatnie sprawdzać, czy i w jaki sposób przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

W jaki sposób kierowcy się poruszają, czyli prędkość, zapięcie pasów i oczywiście stan trzeźwości, który jest nadal zmorą naszych dróg– wskazała asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie.

W przypadku złamania przepisów, na kierowców czekają surowe kary.

Tutaj nie będzie żadnego pobłażania – jeżeli policjant uzna to za stosowne i będą do tego przesłanki, policjanci będą zatrzymywać uprawnienia – oznajmił asp. sztab. Roman Szybiak.

Apel o ostrożność policjanci kierują także w stronę pieszych.

– Zachęcamy Państwa do tego, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie wymóg ustawowy nakazuje, czyli na drogach poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo, aby ten element odblaskowy mógł ratować nam życie, pozwolił nam na bycie bezpiecznym – apelował asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Okres Wszystkich Świętych to niestety także wzmożona aktywność złodziei. Policja ostrzega przed kieszonkowcami. Prosi także, aby odpowiednio zabezpieczyć przed wyjściem swoje domy.

Róbmy wszystko, aby Wszystkich Świętych, które jest dniem szczególnej zadumy, refleksji, by po prostu te święta minęły bezpiecznie – powiedziała sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wzmożone działania Policji w ramach corocznej akcji „Znicz” potrwają do 3 listopada.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl