Fot. PAP/Valdemar Doveiko

Litwa: w Wilnie w polskim kościele Msza św. w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

W 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w wileńskim kościele Ducha Świętego – jedynym w mieście, gdzie się odbywają modlitwy tylko w języku polskim, w którym Papież spotkał się z rodakami podczas swej pielgrzymki w 1993 roku – został odprawiona Msza święta dziękczynna. Modlono się też za Polskę i Litwę.

„Pragnęliśmy dać wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu za to wszystko, czego dokonał; wyrazić wdzięczność Panu Bogu za jego niezwykły pontyfikat” – powiedział ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin z Gdańska, współorganizator wileńskich uroczystości.

„My Polacy szczególnie mamy dziękować Ojcu Świętemu, ale także i Litwini, bo dzięki Papieżowi upadł komunizm w Europie Środkowo-Wschodniej i zawdzięczając (to) jego determinacji możemy dzisiaj żyć w wolnych krajach, cieszyć się tą wolnością” – podkreślił ks. Wąsowicz.

Po Mszy św. w hołdzie Ojcu Świętemu w kościele wystąpił Paweł Piekarczyk, który wykonał kilka piosenek opisujących to – jak powiedział – „co się dzisiaj dzieje w Polsce i na świecie” oraz przypominających naukę Papieża.

Po uroczystościach w kościele Ducha Świętego, które przebiegały pod hasłem „Wilno-Warszawa. Wspólna sprawa” Polacy w spontanicznym marszu przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, który znajduje na dziedzińcu Nuncjatury Apostolskiej w Wilnie i tam złożyli kwiaty oraz odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl