Przygotowujemy przyszłość katolicką nowym pokoleniom

Dlaczego powinniśmy być wdzięczni za Radio Maryja? – Bóg nas wywyższył i wyszczególnił nie tylko dlatego, że dał nam wielkich duchowych przewodników Narodu, zwłaszcza największego z Polaków, Jana Pawła II, nie tylko dlatego że Polska pierwsza otworzyła bramę wolności we wszystkich krajach zniewolenia totalitarnego zrywem solidarnościowym, ale i dlatego że Polska pierwsza w całym obozie postkomunistycznym, już 16 lat temu, czyli na początku przemian, otrzymała cudowny środek ewangelizacyjny, jakim jest Radio Maryja, prawdziwie katolickie i polskie, bez bogatych sponsorów, wolne od uzależnień politycznych i finansowych, całe maryjne i narodowe, utrzymywane z „wdowiego grosza” wiernych słuchaczy, którzy chcą się nazywać Rodziną Radia Maryja – wskazał ks. bp Edward Frankowski z Sandomierza w homilii podczas Mszy św. odprawionej o północy dla pielgrzymów Rodziny Radia Maryja i wspólnot intronizacyjnych.

Odnosząc się do hasła tegorocznej pielgrzymki, ks. bp Edward Frankowski przypomniał, że powołaniem Rodziny Radia Maryja jest ewangelizacja poprzez media. To z Radia Maryja wyrosły takie dzieła „ewangelizacyjne i patriotyczne”, jak Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik” i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. – Choć to wszystko o wiele za mało na skalę wielkich potrzeb ewangelizacyjnych, ale pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Budujemy mocne fundamenty nadziei i przygotowujemy przyszłość katolicką nowym pokoleniom – zaznaczył ks. bp Frankowski w kaplicy Cudownego Obrazu.
Wątek wezwania do ewangelizacji stanowił też główny temat specjalnego wydania sobotnich „Rozmów niedokończonych”, wyjątkowo transmitowanych z Radia Jasna Góra. Hierarcha mówił podczas tego programu, że Bóg gdy powołuje do konkretnego zadania, to daje ku temu odpowiednie środki i udziela łaski. Na to z pewnością mogą liczyć wszyscy związani z Radiem. Przypomniał też, że o szczególnym powołaniu Rodziny Radia Maryja mówił Ojciec Święty Jan Paweł II, życząc, by głos toruńskiej rozgłośni sięgnął nie tylko do Rzymu czy do Chin, ale także na Syberię. Jak zauważył ks. bp Edward Frankowski, o tym, że Jan Paweł II w sposób szczególny wyrażał swoją więź z Radiem Maryja, świadczy chociażby to, że pięciokrotnie spotkał się z Rodziną Radia Maryja w Rzymie, zawierzając apostolstwo tej rozgłośni Matce Najświętszej.
Wielkim zadaniem Radia Maryja jest przeciwstawienie się „terroryzmowi medialnemu” liberalnych mediów, które „są zdolne nawet do zlinczowania osób wspaniałych i znakomitych, mocno zasłużonych dla Kościoła i Ojczyzny”. W tym kontekście ks. bp Frankowski wspomniał o licznych atakach nie tylko na Radio Maryja z jego założycielem o. Tadeuszem Rydzykiem, ale też o „linczu medialnym” na osobie ks. abp. Stanisława Wielgusa czy „zmasowanym ataku” na prezydenta, premiera i rząd. – Coraz częściej w mediach liberalnych słyszy się nieodpowiedzialny bełkot propagandowy i chichot szatana – powiedział ze smutkiem. Tym większa rola Radia Maryja w oświecaniu Ewangelią nowego stulecia.

Magdalena M. Stawarska, Jasna Góra
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl