Papież: Jesteśmy powołani, aby budować wspólnoty kościelne

Trójca Święta jest ostatecznym celem naszej ziemskiej pielgrzymki – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież przypomniał, że jesteśmy powołani do budowania wspólnot kościelnych, które byłyby coraz bardziej rodziną; wspólnot odzwierciedlających blask Trójcy Świętej.

Uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o naszej misji – aby żyć komunią z Bogiem i między sobą, na wzór komunii Trójcy Świętej – podkreślał Ojciec Święty.

– Jesteśmy powołani, aby nie żyć jedni bez innych, wywyższając się nad innych czy przeciw innym, ale jedni z drugimi, dla innych i w innych. Oznacza to przyjęcie i zgodne świadczenie o pięknie Ewangelii; życie we wzajemnej miłości skierowanej ku wszystkim, dzieląc radości i cierpienia, ucząc się proszenia o przebaczenie i udzielania przebaczenia, doceniając różne charyzmaty pod kierownictwem pasterzy – mówił Papież.

Ta misja odnosi się także do wspólnot kościelnych.

– Zostało nam powierzone zadanie budowania wspólnot kościelnych, które byłyby coraz bardziej rodziną – zdolnych do odzwierciedlania blasku Trójcy Świętej i ewangelizacji nie tylko słowami, ale także z mocą miłości Boga, jaka w nas jest – wskazał Ojciec Święty.

Na zakończenie papież Franciszek nawiązał do kończącego się dzisiaj miesiąca maryjnego i zawierzył wszystkich Maryi.

– Prosimy Ją także, aby pomagała Kościołowi, tajemnicy jedności, by był zawsze wspólnotą gościnną, gdzie każda osoba – szczególnie uboga i zmarginalizowana – mogłaby znaleźć gościnę i poczuć się dzieckiem Bożym, chcianym i kochanym – wezwał Ojciec Święty.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl