Rozpoczął się Światowy Tydzień Misyjny

W niedzielę obchodzony był światowy Dzień Misyjny, który rozpoczął światowy tydzień modlitw w intencji misji. Tydzień Misyjny obchodzimy pod hasłem: „Miłosierdzie Boże dla całego Świata”.

Podczas wczorajszej modlitwy Anioł Pański Papież Franciszek dziękował misjonarzom i tym, którzy swoją modlitwą i pomocą wspierają dzieła misyjne. Ojciec Św. akcentował, że „misją kościoła jest rozpowszechnianie w świecie płomienia wiary”.

– Płomień wiary, zapalony przez Jezusa w świecie: wiarę w Boga, który jest Ojcem, Miłością, Miłosierdziem. Metodą misji chrześcijańskiej jest nie prozelityzm, ale płomień, którym się dzielimy i który rozpala duszę. Dziękuję tym wszystkim, którzy modlitwą i konkretną pomocą wspierają dzieło misyjne, a zwłaszcza troskę Biskupa Rzymu o szerzenie Ewangelii. W tym Dniu jesteśmy blisko wszystkich misjonarzy i misjonarek, którzy trudzą się ogromnie, bez rozgłosu i oddają swoje życie – powiedział Ojciec św.

Ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, zwraca uwagę, że czas ten „przypomina nam o tym, że Bóg który jest miłością pragnie aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy”.

Ordynariusz diecezji ełckiej dodał także, że Tydzień Misyjny „Jest okazją do podjęcia refleksji, że Kościół (…) jest powołany do kontynuacji misji Jezusa Chrystusa, której przewodniczy Duch Święty.”.

– Jest to czas, który wszystkich katolików i wierzących bardziej uwrażliwia na wielkie dzieło Kościoła Misyjnego i jego działalność misyjną. Światowy Dzień Misyjny i Tydzień Misyjny przypomina nam, że Bóg, który jest Miłością  pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania Prawdy. To jest powszechny plan zbawienia wszystkich ludzi, które wypływa ze źródła Miłości, którym jest Bóg Ojciec – Miłość Boga Ojca. Tydzień Misyjny jest także wielką okazją do podjęcia refleksji na tym faktem, że Kościół, którego jesteśmy członkami ma naturę misyjną. Jest powołany do kontynuacji misji Jezusa Chrystusa. Tej misji przewodniczy Duch Święty, który jest duszą Kościoła oraz głównym sprawcą w szerzeniu Ewangelii – powiedział ks. bp Jerzy Mazur.

W wystosowanym na Tydzień Misyjny orędziu Ojciec Święty napisał, że „ jest to wspaniała okazja, aby umocnić naszą przyjaźń z Panem i nasze wędrowanie jako kościół, które odważnie głosi Ewangelię”.

– Papież Franciszek w orędziu mówi o radości zbawienia, że jest to dar. Jego nie wolno zatrzymać jedynie dla siebie, bo wtedy staniemy się chrześcijanami tylko z nazwy, nie będziemy natomiast wypełniać tego obowiązku, który na nas spoczywa. Należymy do Kościoła, który jest z natury misyjny. Wsłuchujemy się w słowa Jezusa Chrystusa, w słowa testamentu, nakazu: idźcie i nauczajcie, idźcie i czyńcie, bądźcie uczniami. Jezus nas posyła, błogosławiony Jan Paweł II tak pięknie ujął, że każdy wierny jest powołany do świętości i działalności misyjnej – dodał ks. bp Jerzy Mazur.

Światowy Tydzień Misyjny jest jednym z ostatnich akcentów trwającego Roku Wiary. Ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, podkreślił że hasło tegorocznego dnia misyjnego uświadamia nam m.in., że Boże miłosierdzie jest głoszone nie tylko w Polsce ale także w wielu miejscach na ziemi.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl