Papież Franciszek: miłosierdzie Boże nie ma granic

Miłosierdzie Boże nie ma granic i jest oferowane wszystkim –mówił papież Franciszek w czasie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Papież nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza podkreślał, że Bóg jest zawsze gotowy by odrzucić grobowy kamień  naszych grzechów, które oddzielają nas od Niego.

Gest Jezusa, który wskrzesza Łazarza pokazuje, jak daleko sięga moc Bożej Łaski i jak daleko może sięgać nasze nawrócenie, nasza przemiana – mówił Ojciec św. Franciszek do wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra. Papież podkreślał, że Chrystus nie godzi się z grobami, jakie sobie wybudowaliśmy poprzez nasze wybory zła i śmierci, błędami i grzechami. Chrystus wzywa nas, niemal nam nakazuje, byśmy wyszli z grobów, w których zamknęły nas nasze własne grzechy. Ojciec Święty zwracał uwagę, że jest to piękne zaproszenie do autentycznej wolności.

– Jest to zachęta, byśmy dali się wyzwolić z więzów pychy, ponieważ pycha czyni nas niewolnikami nas samych, wielu bożków, tylu rzeczy. Tu zaczyna się nasze zmartwychwstanie: kiedy postanawiamy być posłusznymi temu przykazaniu Jezusa, wychodząc ku światłu, do życia; kiedy z naszych twarzy spadają maski. Tyle razy naszą maską staje się grzech. Maski muszą opaść a my musimy odnaleźć odwagę naszego pierwotnego oblicza, stworzonego na obraz i podobieństwo Boga – mówił Papież.

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek nawiązał do przypadającej jutro 20 rocznicy ludobójstwa w Rwandzie.

– Pragnę wyrazić moją ojcowską solidarność narodowi rwandyjskiemu, zachęcając do kontynuowania z determinacją i nadzieją, proces pojednania, który już ukazał swoje owoce i zaangażowania na rzecz odbudowy ludzkiej i duchowej tego kraju – powiedział papież Franciszek.

Papież zachęcał naród rwandyjski do budowania społeczeństwa na skale Ewangelii, w miłości i zgodzie, ponieważ tylko tak rodzi się trwały pokój! Począwszy od kwietnia 1994 r. w ciągu zaledwie stu dni w Rwandzie zabitych zostało ponad milion osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl