Papież apeluje o zakończenie konfliktu na Ukrainie

Ojciec Św. Franciszek w przemówieniu do ambasadorów z całego świata, akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej, apelował dziś o zakończenie „dramatycznej konfrontacji” na Ukrainie. Potępił też fundamentalistyczny terroryzm w Iraku i Syrii.

W przemówieniu do korpusu dyplomatycznego, podczas audiencji w Watykanie, papież Franciszek zwrócił uwagę na nieustanne szerzenie się konfliktów na świecie.

Ta prawdziwa wojna światowa, prowadzona w kawałkach, dotyka z różną intensywnością i w różnych formach, liczne obszary naszej planety – począwszy od bliskiej Ukrainy, która stała się teatrem dramatycznej konfrontacji – powiedział Ojciec Święty.

Wszystkim narodom świata Papież życzył, aby rok 2015 był czasem nadziei i pokoju. Ojciec Święty poprosił też o modlitwę za niego oraz za mieszkańców Sri Lanki i Filipin.

Oba te kraje Ojciec Święty odwiedzi podczas rozpoczynającej się dziś wieczorem podróży apostolskiej. Poszczególne punkty papieskiej wizyty transmitować będzie Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl