W całej Polsce trwają spotkania opłatkowe

W Krakowie, w niedzielę spotkali się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym mieście. W Jeleniej Górze na wspólnym kolędowaniu i dzieleniu się opłatkiem spotkała się Rodzina Radia Maryja. W Olkuszu odbył się opłatek środowisk sportowych.

Opłatek wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży poprzedziła Eucharystia w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Podczas homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz mówił, że wolontariuszy ŚDM spotkał wielki przywilej, ale jednocześnie stanęło przed nimi równie wielkie wyzwanie.

Mamy przygotować wielkie święto wiary dla ogromnej rzeszy młodych z całego świata, którzy do nas przybędą wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem. Mamy razem z nimi pokazać Polsce i światu młode oblicze Kościoła, bo Ewangelia jest zawsze młoda, zawsze aktualna, bo Chrystus chce przemawiać do każdego pokolenia, do każdego człowieka, w każdym zakątku świata – zaznaczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Jeleniej Górze zaczęło się od Mszy św. sprawowanej w bazylice św. Erazma i Pankracego. Później uczestnicy spotkania udali się do pobliskiego domu katechetycznego by złożyć sobie noworoczne życzenia i podzielić się opłatkiem. Podczas spotkania był też czas na rozmowę – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR, posługujący w Radiu Maryja.

– Rozmawialiśmy o różnych sprawach: o tych dotyczących działalności Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja, o tych związanych z naszym posługiwaniem – tym codziennym, na antenie Radia Maryja i TV Trwam. Rozmawialiśmy także o istotnych sprawach dotyczących Kościoła i naszej Ojczyzny – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.

Rodzina Radia Maryja dzieliła się też w niedzielę opłatkiem w Świętochłowicach, Jeleniej Górze, Siedlcach, Kielcach oraz New Britain i Toronto.

Spotkanie w Olkuszu zgromadziło olimpijczyków, sportowców, trenerów, działaczy, dzieci i młodzież z klubów sportowych z całej Polski. Opłatek środowisk sportowych odbył się już po raz 26.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl