Toruńskie sanktuarium zachęca do włączenia się w nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca 

Od dziś można włączyć się w nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Modlitwa ta będzie darem Rodziny Radia Maryja na 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z inicjatywą nowenny w tej intencji wyszło Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.  

III Pielgrzymka Leśników i Myśliwych do Sanktuarium pw. Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie

W niedzielę, 5 września, o godz. 10.30 rozpocznie się III Pielgrzymka Leśników i Myśliwych do Sanktuarium pw. Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. W tym roku uczestnicy wydarzenia upamiętnią 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II na ziemię białostocką. Oddadzą również hołd leśnikom i myśliwym pomordowanym przez okupantów niemieckich i sowieckich.

[TYLKO U NAS] Ks. bp W. Śmigiel: Ks. kard. Stefan Wyszyński często mówił, że przyszłość narodu zależy od rodziny, dlatego Dziękczynienie w Rodzinie jest bardzo ważnym wydarzeniem

Ks. kard. Stefan Wyszyński często mówił, że przyszłość narodu zależy od rodziny. Jeżeli ta rodzina będzie słaba i poraniona, to naród też będzie poraniony, a także Kościół. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego takie spotkania, jak Dziękczynienie w Rodzinie, są niezwykle ważne – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, ordynariusz diecezji toruńskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.