[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Adolf Hitler i Józef Stalin chcieli zniszczyć Polskę nie tylko militarnie, ale także poprzez rozpijanie Polaków

Najwięksi zbrodniarze XX wieku chcieli zniszczyć Polskę nie tylko militarnie, ale także za pomocą rozpijania Polaków. Polacy piją coraz więcej alkoholu. Wszystkie bezczelne działania zmierzające do rozpijania wpisują się w szatański plan wrogów narodu. Czy w tej dziedzinie mamy czyste sumienia? – pytał ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Łagiewnik 

W sobotę, 11 września 2021 roku, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przybędą kolejarze z XIX Ogólnopolską Pielgrzymką, by dziękować Panu Jezusowi Miłosiernemu za otrzymane dary i polecać sprawy Ojczyzny, polskiej kolei, kolejarzy z rodzinami, rencistów, emerytów i prosić o błogosławieństwo we wszystkich sprawach, które dotyczą całego kolejarskiego środowiska, a także by dać świadectwo jako chrześcijanie w dzisiejszym świecie. 

Ks. bp W. Śmigiel: Proszę wszystkich, abyśmy odważnie, każdy według swojego powołania, podejmowali trud ocalenia małżeństw i rodzin, szczególnie tych, które przeżywają kryzysy

Proszę wszystkich, abyśmy odważnie, każdy według swojego powołania, podejmowali trud ocalenia małżeństw i rodzin, szczególnie tych, które przeżywają kryzysy. Postawa chrześcijańska to postawa wielkiej troski. Potrzeba modlitwy, wsparcia, wysiłku, czasem ofiary. Módlmy się w intencji tych młodych, którym tak trudno – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, w homilii wygłoszonej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II podczas 13. Dziękczynienia w Rodzinie.

„Wszystko postawiłem na Maryję” – wystawa wizerunków Matki Bożej na cześć ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Wystawa „Wszystko postawiłem na Maryję” zostanie udostępniona dla zwiedzających w dniach 15 sierpnia – 31 października 2021 roku w Skansenie Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku. Jest ona ilustracją działalności Prymasa Tysiąclecia. Jak zaznaczyła dr Aldona Plucińska, ukazana u stóp Archikolegiaty Tumskiej kolekcja wizerunków Matki Bożej Częstochowskiej, wykonanych różnymi technikami, to novum wystawiennicze i przykład zachowania ciągu kulturowego i jego budowania. Patronat nad wydarzeniem objęło i TV Trwam, a także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla ks. abp. Józefa Guzdka

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki przesłał na ręce ks. abp. Józefa Guzdka, nowego metropolity białostockiego życzenia z okazji ingresu do katedry białostockiej. „Życzę Księdzu Arcybiskupowi wiary Apostoła Piotra dla utwierdzania i kontynuowania dzieła Chrystusowego w Archidiecezji Białostockiej w miłości i w prawdzie” – napisał ks. abp Gądecki w liście gratulacyjnym.

[NASZ TEMAT] O. P. Dettlaff CSsR o „Dziękczynieniu w Rodzinie”: Te spotkania bardzo nas ubogacają. One są swoistego rodzaju momentem dodającym siłę, aby być odważnym ewangelizatorem, apostołem Pana Jezusa na drogach współczesnego świata

W sobotę 4 września będziemy przeżywać 13. Dziękczynienie w Rodzinie. Jest to czas radosnego świętowania i wdzięczności za to, co udało się osiągnąć Rodzinie Radia Maryja poprzez kolejny rok istnienia toruńskiej rozgłośni. Jak podkreślił o. Piotr Dettlaff CSsR, organizator tego wydarzenia, w rozmowie z Portalem Radia Maryja, te spotkania bardzo nas ubogacają. One są swoistego rodzaju momentem dodającym siłę, aby być odważnym ewangelizatorem, apostołem Pana Jezusa na drogach współczesnego świata, stąd potrzeba wspólnoty w różnych wymiarach. Wspólnoty dotyczącej przeżyć w wymiarze religijnym, dlatego Msza św., modlitwa różańcowa, nasza nowenna przygotowująca nas do 30. rocznicy Radia Maryja, ale także promocja polskiej kultury poprzez utwory muzyczne, zaproszone zespoły, poprzez wystawców, którzy ukazują piękno swojej pracy.