„Niesiemy pokój i dobro na wszystkich drogach” – Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

Pod hasłem „Niesiemy pokój i dobro na wszystkich drogach” odbywa się dziś XVI Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. „W tym roku chcemy podziękować kierowcom za ich ofiarną służą podczas pandemii COVID-19 oraz uchodźcom wojennym z Ukrainy” – zaznaczył ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i zastępca krajowego duszpasterza kierowców.

[TYLKO U NAS] Dr M. Skwarzyński o uniewinnieniu ks. kard. S. Dziwisza: Prawda się obroniła

Dochodzenie, które prowadził kard. Angelo Bagnasco, wskazało, że w czasie, kiedy kard. Dziwisz był metropolitą krakowskim, nie sposób przypisać mu odpowiedzialności za jakiekolwiek zaniedbania – podkreślił dr Michał Skwarzyński, adwokat, w rozmowie z TV Trwam i akcentował, że „prawda się obroniła”.

[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Trochanowski: Dzisiaj oddajemy Chrystusowi nasze trudne sprawy i cierpienia, które umierają razem z Nim

W tych trudnych czasach, kiedy odrodziły się demony wojny, przychodzi do nas Chrystus ze swoim wielkanocnym orędziem i mówi: Pokój wam, nie lękajcie się! – powiedział ks. bp Arkadiusz Trochanowski,  ordynariusz eparchii olsztyńsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce, podczas piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej ws. działań ks. kard. S. Dziwisza podczas pełnienia przez niego funkcji metropolity krakowskiego w latach 2005-2016

Nuncjatura Apostolska w Polsce informuje, że Stolica Apostolska zbadała dokumentację dostarczoną przez kard. Angelo Bagnasco, emerytowanego arcybiskupa Genui, zebraną podczas jego wizyty w Polsce w dniach 17-26 czerwca 2021 roku, której celem była weryfikacja niektórych przypadków związanych z działaniami kard. Stanisława Dziwisza podczas pełnienia przez niego funkcji arcybiskupa metropolity krakowskiego (2005-2016).

Gniezno, Warszawa, Jasna Góra. Ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Ogólnopolskie dziękczynienie odbędzie się 24 kwietnia w Gnieźnie, 3 maja na Jasnej Górze oraz 5 czerwca w Warszawie. Trzeba dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i wypraszać za jego wstawiennictwem potrzebne łaski – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

Ks. D. Chmielewski SDB: Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski to modlitwa o potężnej mocy. Takie wydarzenie jest tylko w Polsce – kraju Matki Bożej

Noc jest szczególnym wymiarem wysłuchiwania modlitw przez Boga. Jakub walczył z Bogiem całą noc o uzyskanie błogosławieństwa, które otrzymał nad ranem od Boga. To jest ten symbol, figura naszej walki o błogosławieństwo dla Polski. Widząc, jak bardzo niesamowicie ludzie odpowiedzieli na pierwszą Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski, to w szczególny sposób chcemy to kontynuować (co drugi miesiąc), aby organizować w tych wszystkich miejscach, w których była zorganizowana Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski i w innych miejscach, które będą dołączać do inicjatywy. Zależy nam, abyśmy jako Polacy zjednoczyli się w szturmie do nieba. Taka modlitwa ma potężną moc. Takie wydarzenie jest tylko w Polsce – kraju Matki Bożej – powiedział ks. Dominik Chmielewski SDB, opiekun duchowy wspólnoty „Wojownicy Maryi”, w rozmowie z Redakcją Informacyjna Radia Maryja.

Błogosławieństwo dla Polski

Z 22 na 23 kwietnia odbędzie się Noc walki o Boże błogosławieństwo dla Polski. Podejmijmy ją wszyscy razem dla naszej Ojczyzny! – zachęca dzisiejszy „Nasz Dziennik”. Organizatorem inicjatywy są Wojownicy Maryi – męska wspólnota, której przewodzi ks. Dominik Chmielewski SDB.