fot. PAP/EPA

Prześladowania chrześcijan w Nigerii

Sytuacja chrześcijan w Nigerii jest dramatyczna. Każdego tygodnia dochodzi do brutalnych zbrodni dokonywanych przez islamskich ekstremistów. Jednak mimo to świat pozostaje głuchy na te zbrodnie.

Chrześcijaństwo to religia dominująca w Nigerii. Islamski ekstremizm jest jednak powszechny. Z każdym rokiem nasilają się przemoc i prześladowania wobec chrześcijan w tym kraju.

– Nie ma tygodnia bez wiadomości o kolejnych porwaniach i zabójstwach chrześcijan na tle religijnym – wskazał Konrad Ciempka, dyrektor regionalnego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie w Krakowie.

Kilka dni temu dżihadyści opublikowali nagranie, na którym podcinają gardło dwudziestu chrześcijanom. W czasie egzekucji zabójcy kazali swoich ofiarom klęczeć ze związanymi z tyłu rękami. To tylko jeden przykład brutalnych zbrodni dżihadystów.

W ostatnich dniach Deborah Samuel, młoda studentka, została ukamieniowana. Jej ciało zostało spalone. Stało się tak tylko dlatego, że była chrześcijanką i przyznała się do swojej wiary – poinformował Konrad Ciempka.

Mimo to świat w tej sprawie milczy. Rząd Nigerii nie podejmuje żadnych kroków, które chroniłyby tamtejszych chrześcijan. Obojętni na ich los pozostają także europejscy politycy. Parlament Europejski w ostatnich dniach odrzucił wniosek o debatę na temat prześladowań w Nigerii.

– Przeciwko debacie na temat chrześcijan prześladowanych w Nigerii byli również polscy politycy, m.in. Robert Biedroń, Leszek Miller, Janina Ochojska oraz Sylwia Spurek. Są to ludzie, którzy na co dzień mówią piękne i wzniosłe hasła na temat tolerancji i praw człowieka – powiedział dyrektor regionalnego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie w Krakowie.

„Boko Haram” to działająca w Nigerii fundamentalistyczna, islamska organizacja, która od 13 lat morduje chrześcijan. Przez ten czas z rąk islamskich ekstremistów życie straciło 40 tys. osób, tylko dlatego, że byli oni wyznawcami Chrystusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl