O. Z. Pieńkos CSsR: Cieszymy się, że wiele osób było na Mszy św. i wzięło udział w spotkaniu wielkanocnym Rodziny Radia Maryja w Niles. Spotkaliśmy się przy stole, który jednoczy tak jak w rodzinie

Kościół, który liczy 1400 miejsc siedzących, był wypełniony. (…) Cieszymy się, że wiele osób było na Mszy świętej i wzięło udział w spotkaniu wielkanocnym Rodziny Radia Maryja w Niles. Spotkaliśmy się przy stole, który jednoczy tak jak w rodzinie. Pozdrawiamy Ojca Dyrektora, wszystkich ojców i posługujących w Radiu Maryja oraz naszych rodaków – mówił o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago, relacjonując spotkanie wielkanocne sympatyków Radia Maryja w Niles.

Święto Bożego Miłosierdzia

Obchodzimy dziś Święto Bożego Miłosierdzia. W Watykanie Ojciec Święty Franciszek przypomniał wiernym, że miłosierdzie to zatroszczenie się o rany bliźniego. W Krakowie-Łagiewnikach, gdzie licznie pielgrzymowali dziś wierni, ks. abp Marek Jędraszewski wskazał na Polaków, jako tych, którzy zanieśli miłosierdzie potrzebującym obywatelom Ukrainy.

[Jestem w Kościele] Kult Bożego Miłosierdzia – zdany „test Gamaliela”

Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie sytuację, kiedy modlitwa Koronką albo lektura „Dzienniczka” św. Faustyny jest zabroniona? Pewnie nie, bo to dziś dla nas oczywiste formy religijności. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że droga do oficjalnego uznania przez Kościół kultu Bożego Miłosierdzia była długa i wyboista. Nie tylko chodzi o samą św. Faustynę, która za życia była przez wielu uważana za chorą psychicznie lub nawet opętaną, a jeszcze inni twierdzili, że jest oszustką. Nie wierzyły jej nawet siostry ze zgromadzenia. Po jej śmierci trudności się nie zakończyły i trzeba było jeszcze wiele cierpliwości, aby doszło do potwierdzenia przez Kościół orędzia Jezusa skierowanego do tej prostej zakonnicy.

Ewangelia na niedzielę: Komu Bóg pozwala się odnaleźć?

Jezus kieruje do Tomasza kluczowe słowa: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Czy o to chodzi, żeby zobaczyć? Dotknąć? Czy z tego rodzi się miłość? Czy dotknięcie kogoś sprawi, że mu uwierzę i zaufam? – Stawia pytania ks. Krzysztof Wons w komentarzu na dzisiejszą niedzielę.

[TYLKO U NAS] Ks. Dymitr Leszko o Świętach Wielkiej Nocy w Kościele greckokatolickim: Jest to Boska romantyka, nocne spotkanie z Chrystusem. Na tym polega piękno Wielkanocy. Jest to jedyna w całym roku Święta Noc

W Wielką Sobotę wierni Kościoła greckokatolickiego przychodzą wieczorem na Nadgrobne i Jutrznię Paschalną. (…) Wszyscy dookoła stoją ze świecami. Jest to Boska romantyka, nocne spotkanie z Chrystusem. Na tym polega piękno Wielkanocy. Jest to jedyna w całym roku Święta Noc – powiedział ks. Dymitr Leszko, administrator greckokatolickiej parafii pw. bł. Iwana Ziatyka w Toruniu.