By Piotr Osada - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10179643

XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 11 czerwca 2022 roku kilka tysięcy osób modlących się za kapłanów zgromadzi się w Kalwarii Zebrzydowskiej na XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margaretka.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8.30 przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej. Następnie pielgrzymi wyruszą na Drogę Krzyżową po kalwaryjskich dróżkach, którą poprowadzi ks. Krzysztof Toboła, duszpasterz Apostolatu Margaretka w diecezji kieleckiej.

O godzinie 13.00 wspólnoty Margaretek wysłuchają konferencji, którą wygłosi ks. Łukasz Pondel, duszpasterz Apostolatu Margaretka w diecezji kaliskiej. Centralnym punktem pielgrzymki będzie msza święta, która rozpocznie się o godzinie 14.00, a której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. bp Robert Chrząszcz. Po Eucharystii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie spotkania. [czytaj więcej]

plakat_margaretki_kalwaria

Niech do przyjazdu i wspólnej modlitwy zachęcą  słowa św. Jana Pawła II, który w 1979 roku powiedział w Kalwarii Zebrzydowskiej: „Jeśli do czegoś pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestawali nawiedzać tego sanktuarium”.

Apostolat Margaretka to ruch osób modlących za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

radiomaryja.pl

drukuj