papczynski.pl

W toruńskim sanktuarium odbyło się wprowadzenie relikwii świętego ojca Stanisława Papczyńskiego

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się uroczyste przekazanie i wprowadzenie relikwii świętego ojca Stanisława Papczyńskiego.

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu uroczyście powitano dziś kolejne relikwie.

– Dzisiaj trzeba przywitać św. o. Stanisława Papczyńskiego. Dobrze, że przybył do tego wyjątkowego miejsca, do Jana Pawła II – mówił kustosz toruńskiego sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR.

Święty ojciec Papczyński był założycielem Zgromadzenia Księży Marianów. Urodził się 18 maja 1631 roku w Podegrodziu koło Starego Sącza. Zmarł w opinii świętości na Mariankach w Górze Kalwarii koło Warszawy 17 września 1701 roku, gdzie spoczywa do dzisiaj. Do chwały ołtarzy został wyniesiony w 2016 roku. Zostawił nam wszystkim szczególne przesłanie.

– Najpierw żeby centrum naszego życia była miłość, żebyśmy napełniali się nią i przyjmowali Bożą miłość do nas, a dalej – żebyśmy miłowali Boga i drugiego człowieka. A dalej wedle tych szczególnych zadań, które o. Stanisław stawiał, mamy zachwycić się misterium Najświętszej Panny Maryi i go uchwycić. Mamy przyjmować łaskę, przywoływać Ducha Świętego, aby nas napełnił swoją mądrością. Mamy się modlić za zmarłych i mamy nieustannie odwoływać się do Chrystusa – podkreślił kustosz Sanktuarium św. ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, ks. Paweł Naumowicz.

Na szczególną opiekę świętego mogą liczyć nienarodzone dzieci, małżeństwa starające się o potomstwo. Patronuje także tym, których życie jest zagrożone, ludziom pragnącym wyzwolić się z różnego rodzaju uzależnień oraz dzieciom i młodzieży mających problemy w nauce.

 

TV Trwam News

drukuj