Wspólna modlitwa osób chorych i cierpiących w toruńskim sanktuarium

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przybyły dziś osoby chore i cierpiące. Eucharystia w ich intencji sprawowana była z okazji trwających Dni ze św. Janem Pawłem II. Czas ten jest przygotowaniem do niedzielnego odpustu ku czci św. Jana Pawła II.

Mszy św. dla osób chorych i cierpiących przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Wojciech Niedźwiecki, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Toruniu.

– To przede wszystkim siłą naszego wewnętrznego zdrowia jest Słowo samego Boga, wiara, którą w Niego wyznajemy – mówił ks. prał. Niedźwiecki.

Nie bez powodu osoby chore przybyły dziś właśnie do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, bowiem papież Polak to chorych i cierpiących otaczał wielką troską i miłością.

– Z tych Jego dobrych pragnień wyrosło mnóstwo szpitali, Jego nauczanie i Jego głoszenie Bożego Słowa uwrażliwiło tak wielu ludzi na całym świecie, że powstały hospicja, domy opieki i takie miejsca, gdzie człowiek nieustannie ubogaca i podnosi swojego ducha, aby odzyskać zdrowie fizyczne. To także natknęło wielu ludzi zdrowych do tego, aby zaczęli się chorymi opiekować – wskazał proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Toruniu.

To właśnie św. Jan Paweł II powinien być w sposób szczególny przykładem dla ludzi chorych, ponieważ nawet w obliczu wielkiego cierpienia nigdy nie zwątpił i nie odwrócił się od Boga. Dzisiejsza Eucharystia była połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Człowiek, który przyjmuje ten sakrament ma przede wszystkim świadomość, że Bóg jest z nim – mówił w homilii duchowny.

– Człowiek namaszczony, który przyjmuje sakrament, zbliża się do Boga. Ma świadomość tego, iż zyskuje niewidzialną moc, siłę wewnętrzną do pokonania słabości, nawet jeśli fizycznie byłaby trudna do zniesienia – zaznaczył ks. prał. Niedźwiecki.

Dziś o godz. 18.00 w toruńskim sanktuarium sprawowana będzie Msza św. z udziałem małżeństw. Jutro z kolei w samo południe uroczystej Eucharystii z okazji inauguracji roku akademickiego WSKSiM będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio.

TV Trwam News/RIRM

drukuj