Kulturalne lato w Toruniu

Minęła już niemal połowa wakacji. W całej Polsce nie brakuje atrakcji. Liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe czekają na turystów w Toruniu.

Gród Kopernika już od czerwca przyciąga tłumy mieszkańców i turystów różnego rodzaju wydarzeniami. Wśród nich są liczne festiwale, koncerty, pikniki, warsztaty oraz cieszące się olbrzymim zainteresowaniem teatry uliczne.

– Teatr, który jest oglądany poza salą teatralną, a na ulicach przynosi dużo emocji, w tym roku także muzycznych. […]Mamy gości z całej Europy. Przed nami np. spektakle z Rosji czy z Austrii – mówi Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Podczas wydarzeń takich jak Święto Toruńskiego Piernika widzowie będą mieli okazję obejrzeć m. in. pokazy kulinarne w wykonaniu znanych kucharzy, którzy przygotują dania z użyciem pierników, a podczas Festiwalu Wisły będą mogli spróbować tradycyjnych produktów regionów nadwiślańskich czy też zobaczyć paradę kilkudziesięciu różnorodnych statków i łodzi płynących wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki. Całość ubogaca Scena na Wiśle, na której przez całe lato odbywa się szereg koncertów.

– Występują tam wykonawcy, zarówno ci utytułowani jak i debiutanci, w ramach projektu „Scena jest wasza”. W jego ramach Miasto Toruń funduje temu najlepszemu wykonawcy, wybranemu przez publiczność profesjonalny teledysk – podkreśla Przemysław Draheim.

Toruń szykuje się także do największego corocznego festiwalu światła w Polsce – Bella Skyway Festival. W tym roku w dniach 21-26 sierpnia Gród Kopernika zamieni się w tętniące kolorami i muzyką miasto. Będzie to 10. edycja tego wydarzenia.

– Będziemy mieli niesłychanie interesującą instalację chociażby z Singapuru, ale myślę, że królem przedstawienia będzie instalacja z Francji. Dzięki której toruński zamek krzyżacki zapłonie. To będzie 600 płonących żywym ogniem elementów, do których będzie można podejść prawie na wyciągnięcie ręki – zapowiedział Przemysław Draheim.

Kulturalne Lato w Toruniu zakończy się na początku września.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl