A. Sobecka: Apeluję o spokój i rozwagę w dyskusjach społeczno-politycznych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka wystosowała pismo, w którym poinformowała, że dziś doszło do ataku na jej biuro poselskie w Toruniu przy ul. Mickiewicza 9/6.  Polityk zaapelowała o zaniechanie podjudzania i szczucia przeciwko sobie nawzajem oraz o dyskusję polityczną opartą na merytorycznych przesłankach.

Poseł Anna Sobecka poinformowała, że do biura poselskiego na al. Mickiewicza wtargnął agresywny mężczyzna, wykrzykując: „zrobię z wami wszystkimi porządek”. Dzięki szybkiej interwencji ochrony, nikomu nic się nie stało. Sprawą zajęła się toruńska Policja.

W rozmowie z Radiem Maryja Anna Sobecka przypomniała, że do zdarzenia doszło w niedługim czasie po siódmej rocznicy napaści na biuro poselskie w Łodzi, w wyniku czego zginął asystent europosła Janusza Wojciechowskiego Marek Rosiak.

– Tym bardziej jest to przykre, że dzieje się to, ponieważ niedawno mieliśmy siódmą rocznicę napaści na biuro w Łodzi, gdzie zginął pan Rosiak. Myślę, że motywem do takiego działania są wszelkie wystąpienia publiczne i te dyskusje, które odbywają się w mediach, którym często brakuje merytorycznych przesłanek, a polegają one na podjudzaniu, szczuciu przeciwko sobie ludzi. W związku z tym to jest główny powód do takich agresywnych zachowań – powiedziała poseł.

Polityk zwróciła się z apelem o zaprzestania stosowania mowy nienawiści, a także o spokój i rozwagę podczas dyskusji na tematy polityczne i społeczne.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl