fot. Robert Sobkowicz /Nasz Dziennik

XXIII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

Zakończyła się XXIII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Spotkaniu przyświecało hasło „Życie to coś więcej”.

Na Jasną Górę przybyła dziś młodzież z całej Polski.

Ponieście swoje ręce do góry, bracia i siostry. Otwórzcie swoje serca, otwórzcie swoje głowy i teraz, na chwałę Pana, dajcie znać, czy jesteście – to fragment koncertu rapera Tau, który dał młodym świadectwo swojego nawrócenia.

W tej drodze do Boga pomagało mu m.in. Radio Maryja.

Kiedyś miałem pseudonim „Medium”. Zaczynałem swoją karierę w świecie rapu, ale wtedy spotkałem Chrystusa na swojej drodze życia, który przemienił totalnie moje życie i wszystko wokół mnie. Do tej pory słyszę takie głosy: „Nie żałujesz, że zrezygnowałeś z kariery i poszedłeś za Jezusem?”. A ja mówię: „W życiu nigdy więcej nie dostałem niż od Jezusa” – wspominał Tau.

 

Przewodnikami młodych były cztery postacie świętych i błogosławionych: bł. ks. kard. Stefan Wyszyński, św. Maria Goretti, bł. ks. Jan Macha i bł. Sandra Sabatini.

– Życie to coś więcej – chcemy podczas dzisiejszej pielgrzymki poznawać tych, którzy zrozumieli, doświadczyli, że życie to coś więcej – akcentował o. Wacław Zyskowski CSsR.

Pielgrzymka to wspólny śpiew, zabawa, ale przede wszystkim modlitwa.

Młodzi uczestniczyli w Nabożeństwie Majowym. Centralnym punktem była Eucharystia.

– Niech pobyt w Domu Matki przyniesie dla każdego z Was błogosławione owoce – powitał młodych podprzeor Jasnej Góry, o. Rafał Wilk.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, ks. bp Leszek Leszkiewicz.

– Hasłem Waszej pielgrzymki są słowa: „Życie to coś więcej”. Dla nas, ludzi wierzących, życie to przede wszystkim zjednoczenie się z Jezusem Chrystusem. To dojście do nieba – podkreślił w homilii ks. bp Leszek Leszkiewicz.

Wspólnie z młodymi modlił się Wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR.

Kochami, kto odkrył swoje powołanie, ten nadał sens swojemu życiu. Odkrywajcie swoje powołanie, odkrywajcie to, co Bóg zamierza dla Was. Bo życie to coś więcej – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.

Na Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę nie mogło zabraknąć dyrektora i założyciela toruńskiej rozgłośni, o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Kochani, gratuluję Wam, że jesteście, że trwacie – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.  

Tuż po Eucharystii odbyło się uwielbienie z tymi, którzy odkryli, że życie to coś więcej.

Młodzi modlili się na różańcu, a ich wspólne radosne pielgrzymowanie zakończył Apel Maryjny.

– Maryjo, stawiamy na Ciebie. Maryjo, zaśpiewaliśmy „Bogurodzicę”. Ci młodzi ludzie zaśpiewali. „Bogurodzicę” śpiewali rycerze polscy, gdy szli do walki: czy pod Grunwaldem, czy pod Wiedniem. A my śpiewamy tutaj. Daj nam być wszystkim, Twoimi rycerzami, głosić Chrystusa, nie zmarnować życia. Błogosławiony księże prymasie Stefanie, módl się za tę młodzież, za całą młodzież polską – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Kolejne spotkanie już w przyszłym roku – 27 maja. Zaś od 17 do 21 sierpnia specjalne spotkanie dla młodych w Toruniu pod hasłem „Życie to coś więcej”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl