Toruń: inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się dziś uroczysta inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie. Inauguracja odbędzie się przy ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju”, który peregrynuje po Polsce. Ołtarz przybył w piątek do toruńskiej świątyni. WIĘCEJ 

Przed inauguracją o godz. 12.00 sprawowana będzie Eucharystia. Mszy św. przewodniczył będzie o. Janusz Sok CSsR – prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Do udziału w modlitwie przed peregrynującym ołtarzem zaprasza kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich słuchaczy Radia Maryja, telewidzów Telewizji Trwam, całą Rodzinę Radia Maryja, a także mieszkańców Torunia i okolic, by od 16 października przez cały tydzień – kiedy będziemy się przygotowywać do odpustu ku czci św. Jana Pawła II – byli tutaj u nas, w naszym Sanktuarium, w tej Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników, gdzie jest ołtarz adoracji, gdzie chcemy modlić się też o pokój na całym świecie – zachęca o. Andrzej Laskosz.

Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” peregrynuje po całej Polsce, aby na końcu trafić do Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Rwandzie.

To właśnie tam zostanie utworzone jedno z 12 Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój. Ołtarz będzie wystawiony w Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników w toruńskiej świątyni przez tydzień.

RIRM

 

drukuj