fot. PAP/EPA

Ojciec Święty w Dzień Zaduszny sprawował Eucharystię na Cmentarzu Wojennym w Rzymie

W przypadające dziś Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Ojciec Święty Franciszek sprawował Mszę św. na rzymskim Cmentarzu Wojennym. Pochowanych jest tam ponad 400 żołnierzy Brytyjskiej Wspólnoty Narodów poległych w okresie II wojny światowej.

Ojciec Święty Franciszek sprawował dziś Mszę św. z okazji Dnia Zadusznego na Cmentarzu Wojennym w Rzymie. W krótkiej homilii Papież wskazywał, że przypadające dziś święto to czas pamięci o tych, którzy nas poprzedzili, ale też czas nadziei na spotkanie z Panem.

– Celebracja dnia takiego jak dzisiaj wywołuje w nas dwie myśli: pamięć i nadzieję. Pamięć o tych, którzy nas poprzedzili, którzy przeżyli swoje życie, którzy zakończyli swoje życie. Pamięć o tylu osobach, które uczyniły dobro i pamięć również o tych, którzy nie zdołali uczynić zbyt wiele dobra, ale w Bożym Miłosierdziu zostali przyjęci. To jest tajemnica wielkiego Miłosierdzia Pana – wskazał Biskup Rzymu.

Nadzieja zaś pozwala nam patrzeć w przyszłość, pomaga rozwiązywać problemy i prowadzi nas naprzód na spotkanie z Bogiem.

Podczas Mszy św. na rzymskim Cmentarzu Wojennym Ojciec Święty zwrócił też uwagę na młody wiek pochowanych tam żołnierzy, których życie przerwała wojna. Dodał, że dziś także wielu młodych ludzi ginie podczas trwających konfliktów.

Dlatego – jak podkreślił papież Franciszek – potrzeba modlitwy o pokój, aby ludzie już nie zabijali się wzajemnie w wojnach, które zawsze są porażką.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl