fot. PAP/EPA

Watykan: Ojciec Święty podziękował za modlitwy i wyrazy bliskości

Papież Franciszek, który przebywa w rzymskiej klinice Gemelli po środowej operacji jamy brzusznej z powodu przepukliny rozetnej, podziękował wszystkim za modlitwy oraz wyrazy bliskości i serdeczności, jakie otrzymał. Podziękowania Papieża Watykan opublikował na profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex zamieszczono następujące słowa Franciszka: „Z serca dziękuję za modlitwę oraz tak wiele wyrazów bliskości i serdeczności, które otrzymałem w tych dniach. Modlę się za wszystkich, szczególnie za tych, którzy cierpią”.

„Was proszę, byście nadal modlili się za mnie” – dodał.

Dzieci z oddziału onkologicznego kliniki Gemelli, który znajduje się niedaleko apartamentu Papieża, przygotowały dla niego rysunki i list z życzeniami.

 „Dziękujemy Ci za to, co robisz. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami” – napisali mali pacjenci do Franciszka.

Narysowali też wielkie serce z napisem: „Z Tobą zawsze”.

Papież odwiedził dzieci z tego oddziału w marcu, gdy był kilka dni w szpitalu z powodu zapalenia płuc.

W trzecim dniu pobytu w szpitalu po operacji stan Papieża stopniowo poprawia się, a rekonwalescencja przebiega dobrze – poinformował Watykan w południe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl