Modlitwy za małżeństwa w kryzysie

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku (Mazowieckie) rozpoczęło działalność „Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie”. Małżonkowie przeżywający różnego rodzaju problemy we wzajemnych relacjach mogą przesyłać tam prośby o modlitwę w swej intencji.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku to miejsce, gdzie w 1931 r. św. Faustyna Kowalska (1905-1938) doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. Modlitwy o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami będą odmawiane tam przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codziennie z zapewnieniem pełnej dyskrecji.

Prośby o modlitwę można wysyłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected] – mogą to uczynić nie tylko małżonkowie z diecezji płockiej, ale też z pozostałych na terenie kraju, a także z zagranicy.

Czasami małżonkom wydaje się, że znaleźli się w tak krytycznej sytuacji, że nie ma już wyjścia, że nie uda się uratować ich związku. A jest przecież modlitwa. Wierzymy w moc modlitwy i w ten sposób chcemy pomagać. Ważne jest by pamiętać o słowach ewangelii według św. Łukasza, że „dla Boga nie ma nic niemożliwego” – powiedział ks. dr Jarosław Kamiński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Przypomniał, że według danych statystycznych, co trzecie małżeństwo w Polsce rozpada się, a problem ten coraz bardziej dotyczy młodych małżeństw, ze stażem w związku do pięciu lat, wśród których liczba rozwodów systematycznie wzrasta od lat 90. XX wieku.

Prośbę o modlitwę do płockiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mogą wysłać małżonkowie razem lub osobno bez względu na małżeński staż czy miejsce zamieszkania. Będziemy modlić się za każde małżeństwo, czy to z diecezji płockiej, czy z innych diecezji, czy też z zagranicy. O każde małżeństwo przeżywające kryzys trzeba walczyć. Nie ma nic gorszego niż oddać mecz walkowerem – podkreślił ks. Kamiński.

Dodał, że modlitwa w intencji małżeństwa, które prześle taką prośbę, odmawiana będzie po codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego z zapewnieniem pełnej dyskrecji. „Imiona i nazwisko małżonków pozostają w tajemnicy” – zaznaczył ks. Kamiński.

„Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie” powołane w ramach Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie działało także po zakończeniu jego obchodów.

To nie jest akcja na jeden rok. Dopóki będzie istniało płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dopóki będzie funkcjonował internet, będziemy modlić się w intencji małżeństw, które poproszą o takie wsparcie – zapewnił ks. Kamiński.

Św. Faustyna Kowalska przybyła do płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w 1930 r. Tam też 22 lutego 1931 r. doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego polecającego namalowanie obrazu z podpisem: „Jezu ufam Tobie”. Obraz powstał w 1934 r., gdy św. Faustyna przebywała już w Wilnie. Wizerunek Jezusa Miłosiernego namalował Eugeniusz Kazimirowski – artysta polegał na wskazówkach samej św. Faustyny.

W miejscu płockich objawień św. Faustyny znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które co roku odwiedzają pielgrzymi z całego świata.

Ogłoszony przez papieża Franciszka bullą „Misericordiae vultus” Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, rozpoczął się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl