fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Męskie Oblężenie Jasnej Góry

Na Jasnej Górze odbyła się pielgrzymka mężczyzn. W tym roku Męskie Oblężenie Jasnej Góry łączyło się z pielgrzymką Małżeństw i Rodzin.

Do swojej Matki i Królowej przybyli w sobotę mężczyźni z całej Polski. Duchowa stolica naszej Ojczyzny przeżywała 6. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa „Wspólna droga”. Celem męskiego pielgrzymowania jest wzmocnienie mężczyzn, bo – jak podkreślali organizatorzy pielgrzymki –  silni mężczyźni są kluczem do tego, by zdrowe były rodziny, społeczeństwo i by dobrze funkcjonowały parafie.

Wielka łaska nas spotkała, że możemy tu razem być. Po raz kolejny wspólnie ramię w ramię polscy mężczyźni u tonu Królowej – mówił jeden z pielgrzymów.

Wspólnie z mężczyznami z całej Polski modlił się ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Dziękuję za tę wspólnotę mężczyzn, która tutaj jednoczy się na modlitwie, by wpatrując się w oblicze Pani Jasnogórskiej zawierzać siebie, swoją drogę powołania, również swój rozwój jako mężczyzny, jako ojca i to wszystko, co jest w codzienności – podkreślał ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Wraz z mężczyznami na Jasnej Górze modlili się dziś także uczestnicy 38. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl