List do Ojca Świętego Franciszka

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie. Zadaniem uczniów jest napisanie i przyozdobienie listu do Ojca Świętego Franciszka.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie to instytucja, której celem jest zachowanie, promowanie oraz twórcze rozwijanie duchowego i naukowego dziedzictwa papieża Polaka św. Jana Pawła II.

– Jan Paweł II pisał listy do wszystkich. Pisał do osób dorosłych i do dzieci. Pomyśleliśmy, że dobrze by było, gdyby dzieci napisały list do Ojca Świętego. Nie wszystkim dane było poznać Ojca Świętego, więc pomyśleliśmy, że dobrze by było, jakby dzieci mogły napisać list do Ojca Świętego Franciszka – powiedziała Izabela Szum z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich dzieci ze szkół podstawowych.

– Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych klas 1-3 i 4-6. Nagrody rzeczowe będą ufundowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego – mówiła Magdalena Siemion z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Zadaniem uczniów jest napisanie listu do Ojca Świętego oraz jego przyozdobienie.

– Mówimy o pracy, która jest wykonana ręką dzieci, może to być wiersz, opowiadanie lub zilustrowany list. Ważne, żeby to były prace indywidualne i dotychczas niepublikowane – zaznaczyła Izabela Szum.

Wszystkie szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.idmjp2.pl. Prace należy nadsyłać do 31 maja 2015 roku na adres: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków z dopiskiem „Konkurs List”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj