fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. abp S. Gądecki: Niech Chrystus błogosławi każdego z Was i niech pozwoli przeżyć w pokoju i radości nowy czas, który się przed nami otwiera

Niech Chrystus błogosławi każdego z Was i niech pozwoli przeżyć w pokoju i radości nowy czas, który się przed nami otwiera – to życzenia, jakie z okazji Nowego Roku 2022 skierował do Polaków w kraju i za granicą ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

31 grudnia to ostatni dzień roku kalendarzowego. Po północy powitamy nowy, 2022 rok. Życzenia wiernym złożył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

„Niech Pan Bóg, który otwiera przed nami ten nowy czas, sprawi, że będzie on czasem Bożym dla każdego z nas i że pojawi się w nim światło, którego tak wyczekiwaliśmy w ubiegłym roku, mianowicie światło samego Chrystusa, naszego Zbawiciela. Bez tego światła cały czas jest ciemny, z tym światłem wszystko się rozjaśnia i staje się łagodniejsze w zderzeniu z naszymi problemami i z naszymi troskami. Niech Chrystus błogosławi każdego z Was i niech pozwoli przeżyć w pokoju i radości nowy czas, który się przed nami otwiera” – przekazał ks. abp Stanisław Gądecki.

Mijający rok, choć trudny – bo naznaczony pandemią – był rokiem bardzo bogatym w wydarzenia kościelne – zwrócił uwagę ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. [czytaj więcej] 

– Dla Kościoła w Polsce był to rok trzech beatyfikacji: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. Jana Machy. Naznaczyły one liczne inicjatywy duszpasterskie i umocniły wspólnotę wierzących. (…) Pośród kościelnych jubileuszy uwagę zwraca 100-lecie poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wraz z bardzo wymownym ponowieniem aktu oddania Sercu Jezusowemu naszego narodu – podkreślił ks. Leszek Gęsiak SJ.

Mijający rok był także rokiem poświęconym św. Józefowi – opiekunowi Rodzin. Nowy 2022 rok – jak wskazał rzecznik KEP – stawia przed nami wiele ważnych wyzwań, z którymi jako wspólnota wierzących będziemy starali się zmierzyć.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl