Ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP apeluje o modlitwę i pomoc dla Syrii

O modlitwę w intencji pokoju w Syrii i włączenie się w program Caritas „Rodzina Rodzinie” zaapelował w środę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Arcybiskup sam wspiera jedną z syryjskich rodzin.

Ks. abp Gądecki przypomniał słowa papieża, który 11 grudnia podczas modlitwy Anioł Pański apelował o zaangażowanie wszystkich, by dokonano cywilizowanego wyboru: „nie dla zniszczeń, tak dla pokoju, tak dla mieszkańców Aleppo i Syrii” – mówił Franciszek.

„Szczególnie w okresie przygotowania do Bożego Narodzenia pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach syryjskiego konfliktu, począwszy od dzieci, które niewinnie giną lub muszą uciekać przed wojną” – napisał przewodniczący KEP.

„Niech nie zabraknie naszego zaangażowania w pomoc potrzebującym w duchu słów Chrystusa: +Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili+” – dodał ksiądz arcybiskup.

Podziękował tym, którzy wspierają swoją modlitwą i ofiarą działania Papieskiej Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i inicjatywy Caritas Polska, szczególnie w program „Rodzina Rodzinie”.

„Pomoc Kościołowi w Potrzebie” utrzymuje osiedla dla uchodźców syryjskich, wynajmuje mieszkania, dostarcza pomoc medyczną i przekazuje dla Syryjczyków. „Rodzina rodzinie” to akcja Caritas, w ramach której można zadeklarować wpłatę w dowolnej wysokości na pomoc konkretnej rodzinie. Deklaracje składa się na 6 miesięcy lub dokonuje jednorazowej wpłaty. Jak dowiedziała się PAP, Caritas Polska ma przygotowywać specjalny komunikat na temat obecnej sytuacji w Aleppo.

PAP/RIRM

drukuj