Kraków: Sympozjum pt. „Arcybiskup Antoni Baraniak – Biskup Niezłomny”

24 kwietnia 2017 r. w auli Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie odbędzie się sympozjum historyczno-pedagogiczne pt. „Arcybiskup Antoni Baraniak – Biskup Niezłomny”. Weźmie w nim udział m.in. ks. abp Marek Jędraszewski.

Jak wskazuje ks. Adam Parszywka, przełożony Inspektorii Salezjanów św. Jacka w Krakowie, „chcemy ukazać odwagę ks. abp. Baraniaka jako wzór do naśladowania”.

Chcemy nie tylko przypomnieć salezjański rodowód ks. abp. Antoniego Baraniaka oraz Jego związki z Krakowem i Małopolską, ale przede wszystkim ukazać jako wzór jego odwagę i niezłomną postawę podczas przeszło 2-letniego pobytu w więzieniu w okresie terroru stalinowskiego w Polsce – mówi ks. Adam Parszywka.

Ks. abp Antoni Baraniak to jeden z najbardziej zasłużonych, a w stosunku do zasług najbardziej zapomniany i bohaterski kapłan – dodaje Jolanta Hajdasz.

Przez analogie do losów tysięcy prześladowanych żołnierzy podziemia niepodległościowego w Polsce możemy nazwać ks. abp. Baraniaka „Żołnierzem Niezłomnym Kościoła” – zaznacza reżyser filmu dokumentalnego „Żołnierz Niezłomny Kościoła”, od którego projekcji rozpocznie się krakowskie sympozjum.

W sympozjum weźmie udział m.in. metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, który jest autorem książki pt. „Teczki na Baraniaka” oraz dyrektor Oddziału IPN w Krakowie dr hab. Filip Musiał, który będzie mówił o prześladowaniu Kościoła przez państwo komunistyczne.

Spotkanie rozpocznie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.

Organizatorami sympozjum są Archidiecezja Krakowska, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Inspektorat Salezjański św. Jacka w Krakowie oraz Salezjańskie Centrum Edukacji.

Plan sympozjum historyczno-pedagogicznego pt. „Arcybiskup Antoni Baraniak – Biskup Niezłomny”:

 

RIRM/ks. Piotr Studnicki

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl