fot. flickr.com

Targi Śniadaniowe na Dworcu Głównym w Krakowie

W każdą sobotę i niedzielę na krakowskim dworcu głównym odbywają się Targi Śniadaniowe. To kolejne miasto, które dołączyło do ogólnopolskiej akcji śniadań na dworcach. Oprócz możliwości zjedzenia posiłku w nietypowym otoczeniu, to także szansa dla małych przedsiębiorców na zaprezentowanie swoich produktów.

Stary, zabytkowy budynek kolejowego Dworca Głównego w Krakowie od niedawna pełni zupełnie nową rolę. Mieszkańcy miasta, a także przyjezdni turyści mogą w nim zjeść śniadanie.

To jest świetny format dla całych rodzin. Oczywiście jest masa młodzieży, masa ludzi w wieku dojrzałym, ale dla rodzin z dziećmi jest bawialnia, plac zabaw – powiedział Krzysztof Cybruch, organizator Targów Śniadaniowych w Krakowie.

Wystawcy Targów Śniadaniowych to głównie mali przedsiębiorcy rodzinnych manufaktur, piekarni czy rolnicy, którzy sprzedają produkty wysokiej jakości.

– 99% wystawców, których można u nas spotkać nie w centrach handlowych, nie ma ich w hipermarketach, ani na półkach sklepowych dużych sieciówek. Przede wszystkim dlatego, że są to produkty bardzo dobrej jakości, często z bardzo krótkim terminem ważności – stwierdził Krzysztof Cybruch.

– Jest to herbata, która jest sprowadzana prosto z plantacji, bezpośrednio od plantatorów i charakteryzuje się tym, że jest wysokogatunkowa. Są przede wszystkim same liście bez żadnych dodatków, sztucznych aromatów – powiedział Łukasz Tofliński, sprzedawca herbaty.

W najbliższych miesiącach organizatorzy myślą o uruchomieniu targów również w tygodniu. Chcą także poszerzyć ofertę o program kulturalny. W planach są warsztaty kulinarne, koncerty, wernisaże, a także spotkania ze znanymi osobistościami.

–  Targ Śniadaniowy ruszył 21 marca. Był to bardzo udany debiut, mieliśmy bardzo dużo zainteresowanych osób. Teraz jest druga edycja targów, które docelowo będą trwały do końca września w godzinach od 9 do 16 w soboty i w niedziele – powiedziała Ewelina Marko, manager Targów Śniadaniowych na Dworcu Głównym w Krakowie.

                                                                                                                                                   TV Trwam News / RIRM 
drukuj