fot. diecezja.pl

Kraków staje w obronie swojego metropolity

Modlitwa w intencji ks. abp. Marka Jędraszewskiego, a także wszystkich tych, którzy ulegli neomarksistowskiej ideologii gender – to główny cel jutrzejszego spotkania przed budynkiem krakowskiej kurii – podkreślają organizatorzy.

W ostatnim czasie metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski stał się celem ataków środowisk lewicowo-liberalnych. Powodem miały być jego słowa na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą ideologia gender, promowana przez środowiska LGBT.

Ktoś może być obrażony. My uważamy, że ks. abp Marek Jędraszewski nazwał zło po imieniu. I na to wszyscy czekali – wskazuje Dariusz Walusiak, współorganizator akcji w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Stanął w obronie naszych rodzin, w obronie naszych dzieci i dlatego powinniśmy go bronić. Modlić się o niego, o jego mądrość, o jego siłę, ażeby w dalszym ciągu miał odwagę mówić jasno, co jest dobre, a co jest złe. To jest obowiązek pasterza i każdego z nas – podkreśla Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Nie godzimy się, jako katolicy, jako matki i ojcowie, na to, co się w Polsce teraz dzieje. Nie godzimy się na masowy atak na nasze katolickie wartości, na rodzinę. Nie godzimy się na deprawację naszych dzieci – akcentuje Beata Popławska-Walusiak, współorganizator akcji w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

W sobotę przed budynkiem krakowskiej kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 odbędzie się spotkanie modlitewne w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

– Popieramy naszego Arcybiskupa i zgadzamy się z tym, co powiedział – podkreśla Dariusz Walusiak.

Na naszym spotkaniu będziemy się za niego gorąco modlić. Będziemy się modlić także za Polskę, za nasze rodziny, za to byśmy nigdy Pana Boga nie zawiedli i za to, żeby Polacy, którzy myślą inaczej, którzy nas obrażają, którzy szczególnie obrażają naszą Matkę Maryję – nawrócili się – dodaje Beata Popławska-Walusiak.

W obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego stają zarówno świeccy, jak i duchowni. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki wystosował specjalny list w tej sprawie [zobacz więcej].

TV Trwam News/RIRM

drukuj