fot. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Sakralnej

Koncert „Ave Maria” w niedzielę na Jasnej Górze

W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku, o godz. 14.00 na Jasnej Górze odbędzie się koncert maryjny pt. „Ave Maria”. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. Wydarzenie wpisuje się w obchody 70. rocznicy powstania Apelu Jasnogórskiego.

Jak zaznaczyła Zofia Paczóska, organizatorka koncertu, od ubiegłego roku w ramach Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej odbywa się  Ogólnopolski Festiwal Muzyki Sakralnej.

Organizujemy różne koncerty zgodnie z rokiem liturgicznym. Są to koncerty pasyjne, maryjne, papieskie i kończąc na kolędach, które już niedługo przed nami – wyjaśniła w rozmowie na antenie radia Jasna Góra.

Dodała, że jej ogromnym marzeniem było, aby jeden z organizowanych przez nich koncertów maryjnych mógł odbyć się w tak niezwykłym miejscu, jakim jest Częstochowa. To marzenie się spełniło i już 10 grudnia na Jasnej Górze takie wydarzenie się odbędzie.

To koncert wyjątkowy, łączący najpiękniejsze klasyczne Ave Maria największych kompozytorów, takich jak: Bach, Schubert, Gomez czy bardziej współczesnych, chociażby Piotr Rubik. Będzie można też usłyszeć najpiękniejsze pieśni maryjne, którymi modlą się setki tysięcy ludzi na całym świecie, ale i w Polsce – wskazała Zofia Paczóska.

W projekcie znaleźli się – jak podkreśliła organizatorka – znakomici artyści.

Wstąpi Sławomir Naborczyk – tenor, Adrianna Masiak – sopran, Olga Masiak – śpiew, saksofon, Lena Masiak – harfa oraz Wiktoria Świerczewska – śpiew, wiolonczela, Ewa Masiak – gitara, Bartosz Krasnodębski – flet, a także Daniel Sagalowski – fortepian. Koncert poprowadzą Zofia Paczóska i Paweł Świętorecki – poinformowała organizatorka.

 

radiomaryja.pl/Radio Jasna Góra

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl